Скалони: «Эҳтимол, декабрдан кейин лавозимимни тарк этаман»
Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида Испанияга (0:1) мағлуб бўлганидан кейин мамлакат футбол ассоциацияси (AFA) билан шартномасини узайтирмаслиги мумкинлигини айтди.
«Декабр ойигача ишлашда давом этаман. Шундан кейин, албатта, Ассоциация президенти билан гаплашаман. Назаримда, бироз танаффус қилиб, нафас ростлаб олиш вақти келади.
Бу ерда ишлаётганимдан жуда мамнунман ва бу билан фахрланаман. Агар президент истаса, декабр ойигача ўз вазифамда қоламан. Лекин ундан кейин, юқорида айтганимдек, вазият ўзгариши мумкин ва бу табиий ҳол.

Скалони: «Может быть, после декабря покину свой пост»
Главный тренер сборной Аргентины заявил, что может не продлить контракт с футбольной ассоциацией страны.
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони после поражения от Испании в финале чемпионата мира 2026 года (0:1) заявил, что может не продлить контракт с футбольной ассоциацией страны (AFA).
«Я продолжу работать до декабря. После этого, конечно, поговорю с президентом Ассоциации. Мне кажется, что пришло время немного передохнуть и набраться сил.
Я очень доволен работой здесь и горжусь этим. Если президент захочет, я останусь на своем посту до декабря. Но после этого, как я уже сказал, ситуация может измениться, и это естественно.