«Арсенал» клуби «Реал Сосиедад» ҳужумчиси Микел Оярсабални трансфер қилиш имкониятини кўриб чиқмоқда.
Журналист Экрем Конурнинг хабар беришича, «тўпчилар» учун асосий мақсад ҳамон «Атлетико» форварди Хулиан Альварес ҳисобланади. Бироқ аргентиналик ҳужумчини ўз сафига жалб қилиш осон бўлмаслиги мумкин. Шу сабаб клуб раҳбарияти муқобил вариант сифатида 29 ёшли Оярсабалга эътибор қаратган.
Ўз навбатида Микел «Реал Сосиедад»да ўзини бахтли ҳис қилаётганини айтган, аммо келажакда клубини ўзгартириш эҳтимолини ҳам истисно этмаган.
Унинг амалдаги шартномасида 75 миллион евро миқдорида товон пули белгиланган. Шу билан бирга, Transfermarkt портали Оярсабалнинг бозор қийматини 25 миллион еврога баҳоламоқда.

Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Оярсабала в 25 миллионов евро.
По сообщению журналиста Экрема Конура, главной целью "канониров" остаётся форвард "Атлетико" Хулиан Альварес. Однако присоединить аргентинского нападающего в свои ряды может оказаться непросто. Поэтому руководство клуба обращает внимание на 29-летнего Оярсабала как на альтернативный вариант.
Микель, в свою очередь, заявил, что чувствует себя счастливым в "Реал Сосьедад", но не исключает возможности смены клуба в будущем.
В его действующем контракте установлена сумма отступных в размере 75 миллионов евро. При этом портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Оярсабала в 25 миллионов евро.