«ФИФА ЖЧни Мессига бермоқчи» — Криштиану ижтимоий тармоқдаги провокацион постга «лайк» босди
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду Espejo Publico кўрсатувининг ижтимоий тармоқдаги саҳифасида чоп этилган постни эътиборсиз қолдирмади. Эътиборли жиҳати, унда Аргентина ва ФИФА танқид қилинган эди.
Видеода испаниялик журналист Пилар Родригес Лосантос 17 июл куни Аргентина миллийжамоаси ва ФИФАни танқид қилган.
«Бу жамоа тахминан 5 та ўйин аввал мусобақдан чиқиб кетиши керак эди. У ФИФА ёрдами билангина узоққа бора олди. Биз Аргентинага қарши эмас, кубокни тўрт йил аввал бўлганидек Мессига топширишни истаётган бутун ФИФА ташкилотига қарши ўйнаймиз», — дейди Родригес.
Дастурнинг бошқа бир иштирокчиси Рубен Амон, ўз навбатида, ФИФАни «мафия аралашган ва шармандали ташкилот» деб атади.
Эслатиб ўтамиз, мундиал финалида Испания миллий жамоаси қўшимча бўлимларда Аргентинани мағлубиятга учратиб (0:1), жаҳон чемпионлигини қўлга киритди.

«ФИФА хочет отдать ЧМ Месси». Криштиану Роналду лайкнул провокационный пост в Сети
Нападающий сборной Португалии поставил лайк под публикацией в одной из соцсетей передачи Espejo Publico.
Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду поставил лайк под публикацией в одной из соцсетей передачи Espejo Publico, в которой выложен фрагмент эфира с критикой сборной Аргентины и ФИФА.
В показанном видео испанская журналистка Пилар Родригес Лосантос 17 июля раскритиковала аргентинскую национальную команду и ФИФА.
«Это сборная, которая должна была вылететь ещё примерно пять матчей назад. Она прошла дальше благодаря помощи ФИФА, которая является одной из самых коррумпированных институций на планете Земля. Я считаю, что мы будем играть не против Аргентины, а против всей организации ФИФА, которая хочет отдать чемпионат мира Месси, как и четыре года назад», — сказала она.
Другой участник программы, Рубен Амон, в свою очередь назвал ФИФА «мафиозной и позорной организацией».
В финале чемпионата мира 2026 года сборная Аргентины проиграла Испании со счетом 0:1 после дополнительного времени.