Аргентина миллий жамоаси ҳимоячиси мундиалдан сўнг мухлисларга мурожаат қилди.
Аргентина миллий жамоаси ҳимоячиси Кристиан Ромеро ЖЧ-2026 финалидан кейин ижтимоий тармоқдаги саҳифаси орқали мухлисларга мурожаат қилди.
«Бу сафар ўхшамади. Ишонинг бу жуда ҳам қийин. Жуда қийин, сабаби ҳеч ким бизчалик бу тарихни давом эттиришни истамаганди. Биз кубокни яна бир бор ватанимизга олиб боришни истагандик, аммо бундай бўлмади. Биз бор кучимизни бердик. Бу борада бизга эътироз бўлиши мумкин эмас. Биз мусобақда иккинчи бўлдик, аммо ҳеч қачон Аргентина либосини миллий жамоа у талаб қиладиган ғурур ва садоқат билан кийдик. Бундан ғурурланаман ва шундай оиланинг бир бўлаги бўлганимдан фахрланаман!
Сизларга тортиқ қилмоқчи бўлган хурсандчиликни тақдим эта олмаганимиздан афсусдамиз. Биз сизлар учун, бутун дунё бўйлаб бизни қўллаб-қувватлаган ҳар бир аргентиналик учун ҳаракат қилдик. Бу қўллаб-қувватлашни ҳар куни сезиб турдик. Бугун қайта оёққа туриш зарур. Барчасини бошидан бошлаш керак. Янада кўпроқ меҳнат қилиш, ўзимизга бўлган ишончни орттириш ва бу либосни охирги йилларда кўтарган даражамизга, ўз ўрнига — энг юқорига қайтариш учун. Сабаби финалларда ғалабага эришилади. Ва бу жамоа ўша эски орзу билан яшашда, курашишда давом этади.
Ёнимиздалигингиз учун ташаккур. Ишончингиз учун раҳмат. Биз яна чўққига қайтамиз. Аргентина ўзи шунақа. Доимо бирга», — деб ёзди Ромеро X тармоғидаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, «Тоттенҳэм» ҳимоячиси Кристиан Ромеро мундиалда 7 та ўйинда майдонга тушиб, 1 та гол ва 1 та ассист қайд этди.

Защитник сборной Аргентины Кристиан Ромеро опубликовал обращение к болельщикам своей страны после проигранного финала чемпионата мира 2026 года, где его команда уступила Испании со счётом 0:1.
«В этот раз не вышло. Поверьте, это тяжело. Очень тяжело, так как никто больше нас не хотел продолжать эту историю. Мы хотели вновь привезти кубок домой, но не сложилось. Но в самоотдаче нам не откажешь. Мы выложились полностью. Мы стали вторыми, однако никогда не переставали представлять Аргентину с той гордостью и верностью, которых требует майка национальной команды. Я очень горжусь этим и мне повезло быть частью этой семьи!
Нам жаль, что мы не смогли принести вам ту радость, которой так сильно хотели поделиться. Мы играли ради вас, ради каждого аргентинца, поддерживавшего нас по всему миру. Мы ощущали эту поддержку ежедневно. Сегодня пора вставать. Начинать заново. Работать интенсивнее, верить в себя сильнее и готовиться к тому, чтобы футболка сборной вернулась туда, куда мы сами ее подняли за последние годы — на самый верх. Потому что финалы не дарят, их завоевывают, доходя до них. И эта команда продолжит бороться, единым коллективом, с той же мечтой, что и всегда.
Спасибо, что вы рядом. Спасибо, что доверяете. Мы поднимемся снова. Такова Аргентина. Всегда вместе», — написал Ромеро на своей странице в соцсети X.
Кристиан Ромеро, выступающий за «Тоттенхэм Хотспур», провёл на турнире семь матчей за сборную, отметился голом и одной результативной передачей.