«Арсенал» Морган Рожерс трансфери учун курашда асосий даъвогарлардан бири бўлганига қарамай, «Астон Вилла» талаб қилган 120 миллион фунт стерлингни тўлашга рози бўлмади.
Тhе Times хабарига кўра, «тўпчилар» 23 ёшли яримҳимоячи учун дастлаб 80 миллион фунт атрофида таклиф беришга тайёр эди. Кейинчалик бу сумма 100 миллион фунтдан оширилиши ҳам мумкин эди, бироқ клуб 120 миллион фунт тўлашни маъқулламаган.
Шунингдек, «Астон Вилла» раҳбарияти «Арсенал»нинг воситачилар орқали норасмий музокаралар олиб боришга уринганидан ҳам норози бўлган.
Натижада «Челси» бирмингемликлар белгилаган нархни қабул қилди ва Роджерсни 117 миллион фунт эвазига ўз сафига қўшиб олмоқда.
Манбага кўра, «Челси» бош мураббийи Хаби Алонсо футболчи билан шахсан суҳбатлашган. Испаниялик мутахассисни Рожерснинг бир нечта позицияда самарали ҳаракат қила олиши ўзига жалб қилган.
Қайд этиш жоиз, Морган Рожерс 2025/26 йилги мавсумда «Астон Вилла»нинг етакчи футболчиларидан бири сифатида ўзини намоён этган ва ёзги трансфер ойнасининг энг қиммат трансферларидан бирини амалга ошириш арафасида турибди.

Несмотря на то, что «Арсенал» был одним из главных претендентов на трансфер Моргана Роджерса, они не согласились выплатить требуемые «Астон Виллой» 120 миллионов фунтов стерлингов.
По сообщению The Times, «канониры» изначально были готовы предложить около 80 миллионов фунтов за 23-летнего полузащитника. Позднее эта сумма могла бы быть увеличена до более чем 100 миллионов, однако клуб не одобрил выплату 120 миллионов фунтов.
Также руководство «Астон Виллы» было недовольно попытками «Арсенала» провести неофициальные переговоры через посредников.
В итоге «Челси» согласился на установленную бирмингемцами цену и готовится пополнить свои ряды Роджерсом за 117 миллионов фунтов.
По словам источника, главный тренер «Челси» Хаби Алонсо лично беседовал с игроком. Испанского специалиста привлекла способность Роджерса эффективно действовать на нескольких позициях.
Стоит отметить, что Морган Роджерс проявил себя как один из ведущих игроков «Астон Виллы» в сезоне 2025/26 и находится на пороге одного из самых дорогих трансферов летнего трансферного окна.