Расман: Маланг Сарр Саудия клубига эркин агент сифатида ўтади
Франциялик марказий ҳимоячи Маланг Сарр эркин агент сифатида Саудия Арабистонининг «НEОМ» клубига ўтишга розилик берди.
Инсайдер Фабрицио Романо хабарига кўра, томонлар барча шартлар бўйича келишувга эришган ва трансфер якунланган. Футболчи янги жамоаси билан шартнома имзолаши кутилмоқда.
Манбага кўра, Саррга Европанинг яна бешта клуби қизиқиш билдирган. Шунга қарамай, 27 ёшли ҳимоячи «НEОМ» лойиҳасини танлашга қарор қилган.
Шу тариқа, Саудия Про-лигасига янги қўшилган «НEОМ» ёзги трансфер ойнасидаги навбатдаги трансферини амалга ошириб, ҳимоя чизиғини Маланг Сарр билан кучайтирмоқда.
Қайд этиш жоиз, Маланг Сарр фаолияти давомида «Ницца», «Челси», «Порту», «Монако» ва «Ланс» каби клубларда тўп сурган. Эндиликда у фаолиятини Саудия Арабистонида давом эттиради.

Официально: Маланг Сарр переходит в саудовский клуб в качестве свободного агента
Французский центральный защитник Маланг Сарр согласился на переход в клуб Саудовской Аравии «НЕОМ» в качестве свободного агента.
По сообщению инсайдера Фабрицио Романо, стороны достигли соглашения по всем условиям, и трансфер завершён. Ожидается, что футболист подпишет контракт с новой командой.
По данным источника, интерес к Сарру проявляли ещё пять европейских клубов. Тем не менее, 27-летний защитник решил выбрать проект «НЕОМ».
Таким образом, «НЕОМ», недавно присоединившийся к Саудовской Про-лиге, осуществил очередной трансфер в летнее трансферное окно, усилив линию защиты с помощью Маланга Сарра.
Стоит отметить, что в своей карьере Маланг Сарр играл за такие клубы, как «Ницца», «Челси», «Порту», «Монако» и «Ланс». Теперь он продолжит свою карьеру в Саудовской Аравии.