«Милан» ҳужумчиси Рафаэл Леау фаолиятини Туркияда давом эттириши мумкин.
Журналист Бурхан Жан Терзининг маълум қилишича, «Галатасарой» португалиялик 27 ёшли футболчига расмий таклиф билан чиққан. Ҳозирда Леау ушбу вариантни жиддий кўриб чиқмоқда. Ўз атрофидагилари билан Истанбулга кўчиб ўтиш эҳтимолини муҳокама қиляпти.
Жаҳон чемпионати бошланишидан олдин Леау «Милан»ни тарк этиб, бошқа чемпионатда ўз кучини синаб кўриш истаги борлигини очиқ айтган эди.
Transfermarkt маълумотига кўра, унинг бозор қиймати 50 миллион еврога баҳоланмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Галатасарой» ўтган мавсум Туркия Суперлигаси чемпиони бўлиб, мусобақа жадвалида «Фенербаҳче»ни уч очкога ортда қолдирган.

Нападающий «Милана» Рафаэл Леау может продолжить карьеру в Турции.
Как сообщает журналист Бурхан Джан Терзи, «Галатасарай» сделал официальное предложение 27-летнему португальскому футболисту. В настоящее время Леау серьезно рассматривает этот вариант. Он обсуждает возможность переезда в Стамбул со своим окружением.
Перед началом чемпионата мира Леау открыто заявлял о желании покинуть «Милан» и попробовать свои силы в другом чемпионате.
Согласно информации Transfermarkt, его рыночная стоимость оценивается в 50 миллионов евро.
Напомним, «Галатасарай» стал чемпионом Турецкой Суперлиги в прошлом сезоне, обогнав «Фенербахче» на три очка в турнирной таблице.