«Галатасарой» клуби «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Фил Фоденни щз сафига қўшиб олиш бўйича ҳаракатни бошлади. Бу ҳақда Fanatik нашри хабар берди.
Манбага кўра, турк клуби аллақачон «шаҳарликлар» раҳбарияти 26 ёшли футболчи бўйича расмий мулоқотни йўлга қўйган.
«Галатасарой» президенти музокараларни олиб бориш вазифасини италиялик агент Жоржо Гардига топширган. У аввал ҳам бир қатор юлдуз футболчиларни Истанбул жамоасига олиб келиш жараёнида иштирок этган.
Қайд этилишича, Фоденнинг бозор қиймати тахминан 70 миллион еврога баҳоланмоқда. «Галатасарой» футболчини сотиб олиш шарти билан ижарага олиши ҳам мумкин.
Ўтган мавсумда Фил АПЛ доирасида 33 ўйинда майдонга тушиб, 7 та гол урди ва 5 та голли узатма муаллифига айланди.

Клуб "Галатасарай" начал действия по приглашению полузащитника "Манчестер Сити" Фила Фодена в свои ряды. Об этом сообщил Fanatik.
Согласно источнику, турецкий клуб уже наладил официальные переговоры с руководством "горожан" по поводу 26-летнего футболиста.
Президент "Галатасарая" поручил вести переговоры итальянскому агенту Джорджо Гарди, который ранее уже участвовал в привлечении ряда звездных футболистов в стамбульскую команду.
Отмечается, что рыночная стоимость Фодена оценивается примерно в 70 миллионов евро. "Галатасарай" может взять футболиста в аренду с обязательством последующего выкупа.