«Рубин» билан трансфер суммаси бўйича келишувга эришдик» - Абрамов Ўрозовнинг «Динамо» таркибида йўқлиги ҳақида
18 июл, 13:23
Абрамов «Қизилқум»га қарши баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
18.07.2026 FT Ўзбекистон Суперлигаси Кизилкум Кизилкум 1 : 2 Динамо Динамо
«Қизилқум» - «Динамо» (1:2) ўйинидан кейинги матбуот анжуманида Вадим Абрамов самарқандликлар ҳимоячиси Жаҳонгир Ўрозовнинг таркибда йўқлиги ҳақида фикр билдирди.
«Жаҳонгир Ўрозов бўйича «Динамо»га «Рубин»дан расмий хат келди. Икки клуб трансфер бўйича келишувга эришди. Энди футболчининг «Рубин» билан шахсий шартнома бўйича келишувга эришиши қолди», - дея Вадим Карленовичнинг сўзларини келтирада Tribuna.uz мухбири.
Аввалроқ, Ўзбекистон миллий жамоасининг 22 ёшли ҳимоячисига «Боруссия М» клуби қизиқиш билдираётгани ва Самарқанд клуби футболчиси учун 1 миллион евро нарх белгилагани ҳақида хабар берилганди.

На пресс-конференции после матча «Кызылкум» - «Динамо» (1:2) Вадим Абрамов высказался о причине отсутствия в составе самаркандцев защитника Джахонгира Уроза.
«В "Динамо" поступило официальное письмо от "Рубина" по Джахонгиру Уроза. Оба клуба достигли соглашения по трансферу. Теперь осталось согласовать личный контракт футболиста с "Рубином"», - приводит слова Вадима Карленовича корреспондент Tribuna.uz.
Ранее сообщалось, что 22-летним защитником национальной сборной Узбекистана интересуется клуб «Боруссия М», а клуб из Самарканда установил цену на футболиста в 1 миллион евро.