Лондон клуби «Астон Вилла»га рекорд даражадаги таклиф билан чиқди.
«Челси» Морган Рожерс трансфери бўйича «Астон Вилла» билан оғзаки келишувга эришди. Бу ҳақда журналист ва таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбаларга кўра, Бирмингҳэм клуби лондонликларнинг 117 миллион фунт стерлинг (тахминан 137 миллион евро) миқдоридаги таклифини қабул қилган.
Айтилишича, Рожерс «Челси» билан 6 йиллик шартнома имзолайди. Битимда яна бир мавсумга узайтириш банди ҳам мавжуд. Яримҳимоячи душанба куни тиббий кўрикдан ўтади.
2025/26 йилги мавсумда Рожерс «Астон Вилла» сафида барча мусобақаларда 55 та баҳсда майдонга тушиб, 14 та гол ва 12 та ассист қайд этди.
Эслатиб ўтамиз, Тrasnfermarkt портали 22 ёшли инглиз футболчисининг трансфер қийматини 90 миллион евро деб баҳоламоқда.

"Челси" достиг устной договоренности с "Астон Виллой" по трансферу Моргана Роджерса. Об этом сообщил журналист и известный инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источников, бирмингемский клуб принял предложение лондонцев в размере 117 миллионов фунтов стерлингов (около 137 миллионов евро).
Сообщается, что Роджерс подпишет с "Челси" контракт на 6 лет. В соглашении также присутствует опция продления на ещё один сезон. Полузащитник пройдет медицинское обследование в понедельник.
В сезоне 2025/26 Роджерс сыграл за "Астон Виллу" во всех соревнованиях в 55 матчах, забил 14 голов и сделал 12 результативных передач.
Напомним, портал Transfermarkt оценивает стоимость трансфера 22-летнего английского футболиста в 90 миллионов евро.