«Челси» ҳужумчиси Николас Жексон «Астон Вилла»га кўчиб ўтиши мумкин. Бу ҳақда таниқли трансфер инсайдери Фабрисио Романо хабар берди.
Манбага кўра, сўнгги 24 соат ичида Морган Рожерс трансфери юзасидан «Челси» ва «Астон Вилла» ўртасида ўтган музокараларда Жексоннинг номи ҳам муҳокама қилинган.
Хабарда айтилишича, «Астон Вилла» бош мураббийи Унаи Эмери сенегаллик ҳужумчини яхши билади. Испаниялик мутахассис аввалроқ «Вилярреал»да Жексон билан бирга ишлаган. Шунингдек, Эмери уни ўтган ёзда ҳам жамоасига олиб келишни истаган эди.
Ҳозирча томонлар ўртасида якуний келишувга эришилгани йўқ. Музокаралар давом этмоқда ва Жексоннинг эҳтимолий трансфери Рожерс бўйича битим тафсилотларига ҳам боғлиқ бўлиши мумкин.

Нападающий «Челси» Николас Джексон может перейти в «Астон Виллу». Об этом сообщил известный инсайдер по трансферам Фабрицио Романо.
По данным источника, в последние 24 часа на переговорах между «Челси» и «Астон Виллой» по трансферу Моргана Роджерса также обсуждалось имя Джексона.
В сообщении отмечается, что главный тренер «Астон Виллы» Унаи Эмери хорошо знает сенегальского нападающего. Испанский специалист ранее работал с Джексоном в «Вильярреале». Также Эмери хотел пригласить его в свою команду прошлым летом.
Пока стороны не достигли окончательного соглашения. Переговоры продолжаются, и возможный переход Джексона может зависеть от деталей сделки по Роджерсу.