«Астон Вилла» яримҳимоячиси Морган Рожерс 20 июл, душанба куни расман «Челси» футболчисига айланади. Бу ҳақда таниқли трансфер инсайдери Фабрисио Романо хабар берди.
Манбага кўра, Рожерс шу куни Лондон клубида тиббий кўрикдан ўтади. Шундан сўнг у «Челси» билан 6 йиллик шартнома имзолайди. Битимда яна бир мавсумга автоматик узайтириш банди ҳам мавжуд.
Аввалроқ ОАВда «Челси» ушбу трансфер учун курашда «Арсенал»ни ортда қолдиргани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Сўнгги бир неча ой давомида Рожерс айнан «канонирлар» сафига ўтиши мумкинлиги айтилаётган эди.
Хабарларга кўра, «Челси» ушбу трансфер учун 117 миллион фунт стерлинг (137 миллион евродан ортиқ) тўлайди. Агар битим расман якунланса, бу клуб тарихидаги энг қиммат трансферлардан бирига айланади.
Эслатиб ўтамиз, Фабрисио Романонинг аввалги маълумотларига кўра, «Челси» ва «Астон Вилла» трансфернинг асосий шартлари бўйича аллақачон келишувга эришган.

Стало известно, когда Роджерс станет игроком «Челси»
Полузащитник «Астон Виллы» Морган Роджерс 20 июля, в понедельник, официально станет игроком «Челси». Об этом сообщил известный инсайдер по трансферам Фабрицио Романо.
По данным источника, в этот день Роджерс пройдет медицинский осмотр в лондонском клубе. После этого он подпишет с «Челси» контракт на 6 лет. В соглашении также предусмотрена опция автоматического продления на еще один сезон.
Ранее в СМИ сообщалось, что «Челси» обошел «Арсенал» в борьбе за этот трансфер. В последние несколько месяцев говорилось, что Роджерс может перейти именно в ряды «канониров».
Сообщается, что «Челси» заплатит за этот трансфер 117 миллионов фунтов стерлингов (более 137 миллионов евро). Если сделка будет официально завершена, это станет одним из самых дорогих трансферов в истории клуба.
Напомним, по предыдущим данным Фабрицио Романо, «Челси» и «Астон Вилла» уже достигли соглашения по основным условиям трансфера.