Франция миллий жамоаси ҳужумчиси Килиан Мбаппе ЖЧ-2026 учинчи ўрин учун Англияга қарши баҳсда майдонга тушиб, мундиаллар тарихидаги яна бир муҳим натижага эришди.
Мазкур учрашув Мбаппе учун жаҳон чемпионатларидаги 22-баҳс бўлди. Шу тариқа у бу кўрсаткич бўйича Аргентина афсонаси Диего Марадонани (21 та ўйин) ортда қолдирди.
Шунингдек, Иван Перишич (Хорватия), Владислав Жмуда (Полша), Уве Зелер (Германия) ва Тибо Куртуа (Белгия) ҳам мундиалларда 21 тадан баҳс ўтказган.
Ушбу рейтингда биринчи ўринни Лионел Месси эгаллаб турибди. Аргентина сардори ҳисобида 33 та жаҳон чемпионати баҳси бор. Иккинчи поғонада Криштиану Роналду (27 та), учинчи ўринда эса германиялик афсона Лотар Маттеус (25 та) қайд этилган.
Эслатиб ўтамиз, Мбаппе ЖЧ-2026 давомида Франция миллий жамоасининг етакчиларидан бири бўлиб келмоқда ва Англияга қарши учинчи ўрин учун баҳс ҳам унинг мундиаллардаги навбатдаги тарихий учрашувига айланди.

Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе, выйдя на поле в матче за третье место против Англии на ЧМ-2026, достиг ещё одного важного результата в истории мировых чемпионатов.
Этот матч стал для Мбаппе 22-м на чемпионатах мира. Таким образом, он обошёл легенду Аргентины Диего Марадону (21 матч) по этому показателю.
Также 21 матч на чемпионатах мира провели Иван Перишич (Хорватия), Владислав Жмуда (Польша), Уве Зелер (Германия) и Тибо Куртуа (Бельгия).
В этом рейтинге первое место занимает Лионель Месси. У капитана Аргентины 33 матча на чемпионатах мира. На втором месте Криштиану Роналду (27 матчей), а на третьем - немецкая легенда Лотар Маттеус (25 матчей).
Напомним, что Мбаппе во время ЧМ-2026 является одним из лидеров сборной Франции, и матч за третье место против Англии стал очередной исторической встречей для него на чемпионатах мира.