«Катта дубулға» мусобақалари 22 карра чемпиони, испаниялик теннисчи Рафаэл Надал жаҳон чемпионати-2026 финали доирасида Аргентинага қарши ўйинда она ватани жамоасини қўллаб-қувватлади. Ўйин 19 июл куни тунда бўлиб ўтади.
«Ўша ўзимда ҳис қилганим, Жанубий Африкадаги 2010 йилги жаҳон чемпионати финали ёдимда. Биз ҳеч қачон буни унутмаймиз! Эртага биз яна бир шундай ўзгача туйғуларни ҳис қилишимиз мумкин бўлган кун. Рақиб эса Аргентина жамоаси — мен чуқур ҳурмат қиладиган ва ҳайратланадиган мамлакат. Жамоамизга омади. Олға, Испания!» – дея Надал сўзларидан иқтибос келтирди ATP матбуот хизмати.

22-кратный чемпион турниров «Большого шлема» испанский теннисист Рафаэль Надаль поддержал сборную своей страны перед финальном матчем чемпионата мира по футболу 2026 года против команды Аргентины. Встреча состоится 19 июля.
«До сих пор помню те невероятные ощущения, когда я был в Южной Африке на финале чемпионата мира 2010 года. Мы никогда этого не забудем! Завтра у нас появится ещё один шанс насладиться подобным историческим матчем против сборной Аргентины — команды и страны, которые я глубоко уважаю и которыми восхищаюсь. Удачи нашей команде. Вперёд, Испания!» – приводит слова Надаля пресс-служба ATP.