Скалони: «Ямал аллақачон футболнинг меросига айланган»
Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони Испания терма жамоаси вингери Ламин Ямал ҳақида илиқ фикр билдирди.
«Шуни айтишим керакки, Ламин аллақачон футболнинг меросига айланган. У ажойиб ўйнайди. Келажакда Испанияга жуда кўп қувонч улашади. Фақат бу якшанба куни эмас, деб умид қиламан», — деди Скалони.
Аргентина ва Испания ўртасидаги ЖЧ–2026 финали 19 июл куни АҚШнинг «МеtLifе» стадионида бўлиб ўтади. Баҳсда амалдаги жаҳон чемпиони Аргентина кетма-кет иккинчи бор чемпионликни қўлга киритишга уринади, Испания эса ўз тарихидаги иккинчи жаҳон чемпионлигини нишонга олади.
Эслатиб ўтамиз, 18 ёшли Ламин Ямал ЖЧ–2026 давомида Испания миллий жамоасининг асосий етакчиларидан бирига айланди ва жамоасининг финалгача етиб келишида муҳим рол ўйнади.

Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони выразил тёплые слова в адрес вингера сборной Испании Ламина Ямала.
«Должен сказать, что Ламин уже стал частью футбольного наследия. Он играет великолепно. В будущем он принесёт Испании много радости. Надеюсь, только не в это воскресенье», — отметил Скалони.
Финал ЧМ-2026 между Аргентиной и Испанией пройдёт 19 июля на стадионе «МетЛайф» в США. В поединке действующий чемпион мира Аргентина попытается завоевать титул во второй раз подряд, а Испания нацелится на свою вторую победу в истории чемпионатов мира.
Напомним, 18-летний Ламин Ямал стал одним из ключевых лидеров сборной Испании в ходе ЧМ-2026 и сыграл важную роль в выходе команды в финал.