Франция миллий жамоаси ЖЧ-2026 учинчи ўрин учун Англияга қарши баҳсда 2008 йилдан буён кузатилмаган антирекордни қайд этди.
Майaмидаги «Hard Rock» стадионида кечаётган учрашувда Англия Деклан Райснинг 3-дақиқадаги ва Эзри Консанинг 18-дақиқадаги голлари эвазига дастлабки 20 дақиқа ичидаёқ 2:0 ҳисобида олдинга чиқди.
Шу тариқа Франция миллий жамоаси 2008 йил октабридан бери илк бор ўйиннинг дастлабки 20 дақиқасида икки тўп фарқи билан ортда қолмоқда. Ўшанда жаҳон чемпионати саралаш босқичида Руминия французлар дарвозасига илк 20 дақиқада иккита гол урганди. Якунда ўша баҳс 2:2 ҳисобида якунланган.
ЖЧ-2026 учинчи ўрин учун баҳснинг танаффусига келиб эса Англия устунлигини янада мустаҳкамлади. Букайо Сака дубл қайд этиб, инглизларни 4:0 ҳисобида олдинга олиб чиқди.
Эслатиб ўтамиз, Франция яримфиналда Испанияга (0:2), Англия эса Аргентинага (1:2) мағлуб бўлгач, мундиалнинг бронза медаллари учун баҳс олиб бормоқда.

Франция впервые с 2008 года уступает с разницей в два мяча в первые 20 минут
Сборная Франции в матче за третье место ЧМ-2026 против Англии отметилась антирекордом, который не наблюдался с 2008 года.
В матче, проходящем на стадионе «Hard Rock» в Майами, Англия вышла вперед со счетом 2:0 уже в первые 20 минут благодаря голам Деклана Райса на 3-й минуте и Эзри Конса на 18-й минуте.
Таким образом, сборная Франции впервые с октября 2008 года уступает с разницей в два мяча в первые 20 минут игры. Тогда в отборочном матче чемпионата мира Румыния забила два гола в первые 20 минут воротам французов. В итоге тот матч завершился со счетом 2:2.
К перерыву матча за третье место ЧМ-2026 Англия еще более укрепила свое преимущество. Букайо Сака оформил дубль, выведя англичан вперед со счетом 4:0.
Напомним, Франция после поражения в полуфинале от Испании (0:2), а Англия от Аргентины (1:2), борются за бронзовые медали мундиаля.