Жаҳон чемпионатининг учинчи ўрин учун кечган баҳсида Англия миллий жамоаси Францияни 6:4 ҳисобида мағлуб этиб, мусобақанинг бронза медалларига сазовор бўлди.
Англияликлар баҳсни жуда фаол бошлади. Деклан Райс 3-дақиқада ҳисобни очган бўлса, 18-дақиқада Эзри Конса устунликни оширди. 37-дақиқада Букайо Сака учинчи голни урди, биринчи бўлимга қўшиб берилган вақтда эса дублини расмийлаштирди.
Иккинчи бўлим бошида Килиан Мбаппе ва Бредли Баркола ҳисобни 4:2 кўринишига келтирди. 66-дақиқада Мбаппе яна бир бор рақиб дарвозасини ишғол қилиб, орадаги фарқни минимумга туширди.
Бироқ 87-дақиқада Сака пеналтидан унумли фойдаланиб, ҳет-трик қайд этди. Франция Усмон Дембеле орқали яна битта гол урган бўлса-да, 90+8-дақиқада Жуд Беллингҳэм баҳсга якуний нуқтани қўйди.
Шу тариқа, Англия ЖЧ-2026нинг бронза медалларини қўлга киритган бўлса, Франция мусобақани тўртинчи ўринда якунлади.
ЖЧ-2026. 3-ўрин
Франция - Англия 4:6
Голлар: Райс 3 (0:1), Конса 18 (0:2), Сака 37 (0:3), Сака 45+1 (0:4), Мбаппе 48 (1:4), Баркола 54 (2:4), Мбаппе 66 (3:4), Сака 87, пен. (3:5), Дембеле 90+6 (4:5), Беллингҳэм 90+8 (4:6).
Франция: Менян, Гюсто (Кунде 90+1), Конате (Упамекано 46), Лакруа, Эрнандес (Дин 46), Шерки (Дембеле 46), Рабо, Дуе (Баркола 46), Заир-Эмери, Олисе, Мбаппе.
Англия: Хендерсон, Куанса (Жеймс 83), Конса, Спенс, Гехи (Чалоба 90+3), Рожерс, Райс, Эзе (Беллингҳэм 79), Сака, Рэшфорд (Уоткинс 46), Тони (Андерсон 79).

В матче за третье место чемпионата мира сборная Англии победила Францию со счётом 6:4, завоевав бронзовые медали турнира.
Англичане начали встречу очень активно. Уже на 3-й минуте Деклан Райс открыл счёт, а на 18-й минуте Эзри Конса увеличил преимущество. На 37-й минуте Букайо Сака забил третий гол, а в добавленное к первому тайму время оформил дубль.
В начале второго тайма Килиан Мбаппе и Бредли Баркола сократили разрыв до 4:2. На 66-й минуте Мбаппе снова отличился, что уменьшило разрыв до минимума.
Однако на 87-й минуте Сака успешно реализовал пенальти, оформив хет-трик. Франция ответила голом Усмана Дембеле, но на 90+8-й минуте Джуд Беллингем поставил точку в матче.
Таким образом, Англия завоевала бронзовые медали ЧМ-2026, в то время как Франция завершила турнир на четвёртом месте.