Англия бош мураббийининг исми стадионда эълон қилинганда трибуналар норозилик билдирди.
Англия миллий жамоаси бош мураббийи Томас Тухел ЖЧ-2026 учинчи ўрин учун Францияга қарши баҳс бошланишидан олдин мухлислар томонидан ҳуштакбозлик билан кутиб олинди.
Майaмидаги «Hard Rock» стадионида мутахассиснинг исми эълон қилиниб, суратлари катта экранда намойиш этилган пайтда трибунадаги мухлислар норозилик сифатида ҳуштак чалишди.
Мазкур учрашув вақтида Англия Деклан Райс, Эзри Конса ва Саканинг голлари эвазига илк бўлимда 3:0 ҳисобида олдинда бормоқда.
Франция ЖЧ-2026 яримфиналида Испанияга 0:2, Англия эса Аргентинага 1:2 ҳисобида мағлуб бўлгач, жамоалар учинчи ўрин учун баҳс олиб бормоқда.
Эслатиб ўтамиз, Томас Тухелнинг Англия миллий жамоасидаги фаолияти сўнгги натижалар фонида кескин танқид қилинмоқда. Шунга қарамай, аввалроқ Англия футбол ассоциацияси германиялик мутахассисни қўллаб-қувватлаётгани ва уни Евро-2028гача бош мураббий сифатида сақлаб қолишни режалаштираётгани ҳақида хабарлар тарқалган.

Главный тренер сборной Англии Томас Тухель был встречен свистом болельщиков перед началом матча за третье место на ЧМ-2026 против Франции.
Когда на стадионе "Хард Рок" в Майами было объявлено имя специалиста и показаны его фотографии на большом экране, болельщики на трибунах выразили недовольство свистом.
Во время этого матча Англия ведет со счетом 2:0 в первом тайме благодаря голам Деклана Райса и Эзри Конса.
После того как Франция проиграла Испании 0:2 в полуфинале ЧМ-2026, а Англия уступила Аргентине 1:2, команды борются за третье место.
Напомним, что деятельность Томаса Тухеля на посту главного тренера сборной Англии подвергается резкой критике на фоне последних результатов. Тем не менее, ранее поступали сообщения, что Футбольная ассоциация Англии поддерживает немецкого специалиста и планирует сохранить его в качестве главного тренера до Евро-2028.