Машҳур британиялик телебошловчи Пирс Морган «Челси»нинг Морган Рожерс трансфери учун 117 миллион фунт стерлинг тўлаш қарорини кескин танқид қилди.
Аввалроқ лондонликлар «Астон Вилла» билан 23 ёшли яримҳимоячининг трансфери бўйича келишувга эришгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Агар битим расман якунланса, Рожерс тарихдаги энг қиммат инглиз футболчисига айланади. У шу пайтгача Эллиот Андерсонга тегишли бўлган 116 миллион фунтлик рекордни янгилайди.
«Арсенал» мухлиси сифатида танилган Морган ушбу трансфер нархини ҳаддан ташқари юқори деб баҳолади.
«Бу мутлақо бемаъни нарх. Бундай пулга мен Винисиус Жуниор ёки Хвича Кварацхелияни кутган бўлардим», — деб ёзди Морган.
Эслатиб ўтамиз, трансфер инсайдерлари Фабрисио Романо ва Девид Орнштейннинг хабарига кўра, Рожерс 20 июл куни тиббий кўрикдан ўтиб, «Челси» билан 6 йиллик шартнома имзолаши кутилмоқда.

Известный британский телеведущий Пирс Морган подверг резкой критике решение «Челси» выплатить 117 миллионов фунтов стерлингов за трансфер Моргана Роджерса.
Ранее сообщалось, что лондонцы достигли соглашения с «Астон Виллой» по трансферу 23-летнего полузащитника. Если сделка будет официально завершена, Роджерс станет самым дорогим английским футболистом в истории, побив рекорд Эллиота Андерсона в 116 миллионов фунтов.
Морган, известный как болельщик «Арсенала», оценил стоимость этого трансфера как чрезмерно высокую.
«Это абсолютно бессмысленная сумма. За такие деньги я бы ожидал Винисиуса Джуниора или Хвичу Кварацхелию», — написал Морган.
Напомним, что, по сообщениям инсайдеров трансферов Фабрицио Романо и Дэвида Орнштейна, Роджерс 20 июля пройдет медицинский осмотр и подпишет 6-летний контракт с «Челси».