«Манчестер Юнайтед» вингери Алехандро Гарначо фаолиятини «Рома»да давом эттиришни устувор вариант сифатида кўрмоқда. Бу ҳақда таниқли трансфер инсайдери Фабрисио Романо хабар берди.
Манбага кўра, Гарначо ва «Рома» ўртасидаги музокаралар давом этмоқда. Бироқ трансфернинг амалга ошиши клублар ўртасидаги келишувга боғлиқ.
Хабарда айтилишича, «Челси» футболчини фақат тўлиқ трансфер ёки мажбурий харид шарти асосидаги битим орқали қўйиб юборишга тайёр. «Рома» эса ҳозирча ижара ва кейинчалик мажбурий харид бандини ўз ичига олган таклифни илгари сурган.
Томонлар ўртасидаги музокаралар давом этмоқда ва трансфернинг тақдири айнан битим шартлари бўйича келишувга боғлиқ.

Гарначо выбрал «Рому», но переговоры по трансферу продолжаются — Романо
Вингер «Манчестер Юнайтед» Алехандро Гарначо рассматривает продолжение карьеры в «Роме» в качестве приоритетного варианта. Об этом сообщил известный инсайдер по трансферам Фабрицио Романо.
По информации источника, переговоры между Гарначо и «Ромой» продолжаются. Однако реализация трансфера зависит от соглашения между клубами.
В сообщении говорится, что «Челси» готов отпустить игрока только на основе полного трансфера или сделки с обязательным условием выкупа. В то время как «Рома» пока предложила вариант аренды с последующим обязательством выкупа.
Переговоры между сторонами продолжаются и судьба трансфера зависит именно от согласования условий сделки.