Суперлига 10-турида «Андижон» клуби ўз майдонида «Динамо»ни қабул қилди.
Беллашув 2:1 ҳисобида «бургутлар»нинг ғалабаси билан якунига етди. Дастлаб Анвар Ҳожимирзаев ҳисобни очди. Кейинчалик Имеда Ашортиа ва Дамир Темиров мезбонлар сафида голларга муаллифлик қилди.
Шу тариқа, «Андижон» очколари сонини 13 тага етказиб, 8-ўринга кўтарилди. «Динамо» эса 8 очко билан 15-поғонага тушди.
Суперлига. 10-тур
Андижон – Динамо 2:1
Голлар: Анвар Ҳожимирзаев, 52 (0:1), Имеда Ашортиа, 80 (1:1), Дамир Темиров, 82 (2:1)
Андижон: Элдор Адҳамов, Маҳмуджон Маҳамаджонов, Одилбек Абдумажидов, Неманья Чаласан, Дониёр Абдуманнопов, Муҳаммадкарим Тоиров, Драган Черан, Азизбек Турғунбоев, Александре Андроникашвили, Усмонали Исмоналиев, Пўлатхўжа Холдорхонов.
Динамо: Эдем Неманов, Жаҳонгир Ўрозов, Жалолиддин Жумабоев, Маҳамаду Дембеле, Анваржон Ҳожимирзаев, Санжар Қодирқулов, Расул Йўлдошев, Кингсли Сарфо, Фирдавс Абдураҳмонов, Жаҳонгирбек Абдусаломов, Азизбек Амонов.