Италия миллий жамоаси собиқ бош мураббийи Женнаро Гаттузо «Лацио»нинг янги устозига айланди. Бу ҳақда римликлар матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, 48 ёшли мутахассис «бургутлар» билан 2028 йилга қадар мўлжалланган. Томонлар келишувни яна бир мавсумга узайтириш имкониятига эга.
Маълум бўлишича, Женнаро «Лацио»да йилига бир ярим миллион евро атрофида маош олади. У яқинда истеъфога чиққан Маурисио Сарри ўрнини эгаллади.
Ўтган мавсум якунларига кўра, «Лацио» Италия Серия А турнир жадвалида тўққизинчи ўринни эгаллади ва еврокубокларсиз қолди.

Гаттузо стал главным тренером «Лацио»
Бывший главный тренер сборной Италии Дженнаро Гаттузо стал новым наставником «Лацио». Об этом сообщила пресс-служба римского клуба.
Сообщается, что 48-летний специалист подписал контракт с «орлами» до 2028 года. Стороны имеют возможность продлить соглашение ещё на один сезон.
Известно, что Дженнаро будет получать зарплату около полутора миллионов евро в год в «Лацио». Он занял место недавно уволенного Маурисио Сарри.
По итогам прошлого сезона, «Лацио» занял девятое место в турнирной таблице Серии А и остался без еврокубков.