Скалони ЖЧ финалидаги мағлубиятдан сўнг мухлисларга мурожаат қилди
Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони жаҳон чемпионати финалида Испанияга мағлуб бўлгач, мухлисларга мурожаат йўллади.
Мутахассис ижтимоий тармоқлардаги саҳифасида жамоа яна бир бор чемпионликни қўлга кирита олмагани учун узр сўради ва футболчиларининг фидойилигини алоҳида эътироф этди.
«Сизларга яна бир кубокни олиб кела олмаганимиз ва янги қувонч улаша олмаганимиз учун узр сўрайман. Аммо мен сизлардан ушбу футболчилар гуруҳининг — менинг жангчиларимнинг — майдондаги меҳнати, ишончи ва охиригача курашганини эслаб қолишингизни истайман. Мана шу ҳақиқий совриндир», — деди Скалони.
Мураббий, шунингдек, мураббийлар штаби, футболчилар, Аргентина футбол ассоциацияси ходимлари ва мухлисларга кўрсатган қўллаб-қувватлови учун миннатдорлик билдирди.
Эслатиб ўтамиз, Аргентина миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида қўшимча бўлимларда Испанияга 0:1 ҳисобида имкониятни бой берганди.

Скалони обратился к болельщикам после поражения в финале ЧМ
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони обратился к болельщикам после поражения от Испании в финале чемпионата мира.
Специалист на своей странице в социальных сетях извинился за то, что команда вновь не смогла завоевать чемпионский титул, и особо отметил самоотверженность своих игроков.
«Прошу прощения за то, что мы не смогли принести вам ещё один кубок и подарить новую радость. Но я хочу, чтобы вы запомнили старание, уверенность и борьбу до конца этих игроков — моих воинов. Это и есть настоящий трофей», — сказал Скалони.
Тренер также выразил благодарность тренерскому штабу, игрокам, сотрудникам Аргентинской футбольной ассоциации и болельщикам за поддержку.
Напомним, что сборная Аргентины уступила Испании в финале чемпионата мира 2026 года со счётом 0:1 в дополнительное время.