Франция миллий жамоаси бош мураббийи Зинедин Зидан «Реал»дан кетганидан кейин ҳам футболни мунтазам кузатиб борганини маълум қилди.
L’Equipe хабарига кўра, франциялик мутахассис беш йил давомида бекор ўтирмаганини ва кўплаб баҳсларни томоша қилганини таъкидлади.
«Мен беш йил давомида бекор ўтирмадим. «Реал»ни бошқарган вақтимдагидан ҳам кўпроқ баҳсларни томоша қилдим. Франция миллий жамоасини ҳам диққат билан кузатдим ва бу жамоада катта салоҳият борлигини кўряпман», — деди Зидан.
Қайд этилишича, Зидан «Реал»даги фаолияти давомида кетма-кет уч марта Чемпионлар лигасида ғолиб чиққан ва икки бор Испания чемпионлигини қўлга киритган. У 2021 йилда Мадрид клубини тарк этганидан сўнг бошқа жамоани бошқармаганди.
Маълумот учун, Зинедин Зидан яқинда Франция миллий жамоаси бош мураббийи этиб тайинланди. У ушбу лавозимда 14 йил ишлаган Диде Дешамнинг ўрнини эгаллади.

Зидан рассказал о своей деятельности после ухода из «Реала»
Главный тренер сборной Франции Зинедин Зидан сообщил, что после ухода из «Реала» продолжал регулярно следить за футболом.
Как сообщает L’Equipe, французский специалист подчеркнул, что за пять лет не сидел без дела и посмотрел множество матчей.
«Я не сидел без дела пять лет. Я посмотрел даже больше матчей, чем когда руководил «Реалом». Я внимательно следил за сборной Франции и вижу, что в этой команде есть большой потенциал», — сказал Зидан.
Отмечается, что во время своей деятельности в «Реале» Зидан трижды подряд выигрывал Лигу чемпионов и дважды становился чемпионом Испании. После ухода из мадридского клуба в 2021 году он не возглавлял ни одну команду.
Для информации: недавно Зинедин Зидан был назначен главным тренером сборной Франции, заменив Дидье Дешама, который занимал эту должность 14 лет.