RMC Sport хабарига кўра, клуб раҳбари франциялик вингер «Бавария»ни тарк этмаслигини таъкидлади ва «Реал» томонидан ҳеч қандай расмий мурожаат бўлмаганини маълум қилди.
«Олисе жамоада қолади. «Реал»дан бизга на хат, на факс, на қўнғироқ келди. Асл ҳақиқатни билган ҳолда қанча миш-мишлар тарқалаётганини кузатиш қизиқ. Тан оламан, бу ҳақдаги саволларнинг саноғини ҳам йўқотдим», — деди Дреэсен.
Маълумот учун, Майкл Олисенинг «Бавария» билан амалдаги шартномаси 2029 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган. У ўтган мавсум барча мусобақаларда 52 та баҳсда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 31 та голли узатмани амалга оширди.

Мюнхенский клуб подтвердил, что французский вингер останется в команде.
По данным RMC Sport, руководитель клуба подчеркнул, что французский вингер не покинет «Баварию» и сообщил, что от «Реала» не было никаких официальных обращений.
«Олисе останется в команде. От «Реала» к нам не поступало ни писем, ни факсов, ни звонков. Интересно наблюдать, сколько слухов распространяется, зная настоящую правду. Признаюсь, я уже потерял счёт вопросам об этом», — сказал Дреесен.
Для информации, действующий контракт Майкла Олисе с «Баварией» рассчитан до лета 2029 года. В прошлом сезоне он принял участие в 52 матчах во всех соревнованиях, забил 22 гола и сделал 31 результативную передачу.