«Реал» «РБ Лейпциг» вингери Ян Диоманде трансферини якунлагач, «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родрини ўз сафига қўшиш устида иш бошлайди.
Маrcа хабарига кўра, Мадрид клуби 30 ёшли испаниялик футболчи бўйича яқин кунларда «Манчестер Сити»га расмий таклиф юборади.
Манба маълумотига кўра, бош мураббий Жозе Моуринио яримҳимоя чизиғини кучайтиришни устувор вазифа деб билмоқда ва Родрини ушбу позиция учун энг муносиб номзод сифатида кўрмоқда. Аввалроқ «Реал» Энцо Фернандес ҳамда Матеуш Фернандеш вариантларини ҳам ўрганган.
Қайд этилишича, клуб президенти Флорентино Перес ушбу трансферни маъқуллаган. «Манчестер Сити» эса агар футболчининг ўзи кетишни истаса, музокараларга тайёр. Трансфер қиймати 50–60 миллион еврога баҳоланмоқда.
Маълумот учун, Родри ўтган мавсум АПЛда 21 та баҳсда майдонга тушиб, 1 та гол урган. У 2026 йилги жаҳон чемпионатида Испания миллий жамоаси сафидаги барча 8 та ўйинда иштирок этиб, мусобақанинг энг яхши футболчиси деб топилган.

«Реал» после завершения трансфера вингера «РБ Лейпциг» Яна Диоманде начнет работу по привлечению полузащитника «Манчестер Сити» Родри в свои ряды.
Как сообщает Marca, мадридский клуб в ближайшие дни направит официальное предложение «Манчестер Сити» по 30-летнему испанскому футболисту.
По информации источника, главный тренер Жозе Моуринью считает усиление линии полузащиты приоритетной задачей и рассматривает Родри как наиболее подходящего кандидата для этой позиции. Ранее «Реал» также изучал варианты с Энцо Фернандесом и Матеушем Фернандесом.
Отмечается, что президент клуба Флорентино Перес одобрил этот трансфер. «Манчестер Сити», в свою очередь, готов к переговорам, если сам футболист захочет покинуть команду. Стоимость трансфера оценивается в 50–60 миллионов евро.
Для справки, Родри в прошлом сезоне провел 21 матч в АПЛ, забив 1 гол. Он принял участие во всех 8 матчах сборной Испании на чемпионате мира 2026 года и был признан лучшим футболистом турнира.