«Ювентус» «Реал» яримҳимоячиси Браҳим Диасни ўз сафига қўшиб олиш вариантини кўриб чиқмоқда.
Goal хабарига кўра, Турин клуби 26 ёшли футболчининг вазиятини диққат билан кузатмоқда ва уни ҳужум чизиғини кучайтириш учун устувор номзодлардан бири сифатида баҳоламоқда.
Манба маълумотига кўра, «Реал»нинг «РБ Лейпциг» вингери Ян Диоманде трансфери устида ишлаётгани Диаснинг келажагига таъсир қилиши мумкин. Агар ушбу трансфер амалга ошса, мадридликларнинг ҳужум чизиғидаги рақобат янада кучаяди.
Шу билан бирга, марокашлик футболчи аввалроқ фаолиятини «Реал»да давом эттириш ва Жозе Моуринио лойиҳасининг бир қисми бўлишни исташини бир неча бор таъкидлаган.
Маълумот учун, Браҳим Диас ўтган мавсум барча мусобақаларда 42 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 9 та голли узатмани амалга оширди. Унинг «Реал» билан амалдаги шартномаси 2027 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.

«Ювентус» снова проявляет интерес к Браиму Диасу
Туринский клуб рассматривает полузащитника «Реала» как основного кандидата для усиления линии атаки.
«Ювентус» рассматривает вариант присоединения к своему составу полузащитника «Реала» Браима Диаса.
Согласно сообщению Goal, туринский клуб внимательно следит за ситуацией 26-летнего футболиста и оценивает его как одного из приоритетных кандидатов для усиления линии атаки.
По данным источника, работа «Реала» над трансфером вингера «РБ Лейпциг» Яна Диомандэ может повлиять на будущее Диаса. Если этот трансфер состоится, конкуренция в линии атаки мадридцев усилится ещё больше.
Тем не менее, марокканский футболист ранее не раз заявлял о желании продолжить карьеру в «Реале» и стать частью проекта Жозе Моуринью.
Для справки, в прошлом сезоне Браим Диас провёл на поле 42 матча во всех соревнованиях, забил 2 гола и сделал 9 голевых передач. Его действующий контракт с «Реалом» рассчитан до лета 2027 года.