Тажрибали мутахассис FIGC техник директори сифатида Паоло Малдинининг ўрнини эгаллайди.
Клаудио Раниери яқин кунларда Италия футбол федерацияси (FIGC) техник директори лавозимига тайинланади. Бу ҳақда журналист Жанлука Ди Марцио ҳамда инсайдер Фабрицио Романолар хабар қилди.
Манбаларга кўра, ушбу тайинлов тўғрисида FIGC кенгаши йиғилишида федерация президенти Жованни Малаго маълум қилган. Қайд этилишича, Раниери ушбу лавозимда Паоло Малдинининг ўрнини эгаллайди.
Шунингдек, Италия миллий жамоаси бош мураббийи этиб Роберто Манчини тайинланиши ҳам кутилмоқда. Аввалроқ ушбу лавозимга Андреа Пирло яқин турганди, бироқ унинг букмекерлик компанияси билан ҳамкорлиги сабаб тайинлов амалга ошмади.
Мазкур воқеалардан сўнг FIGC техник директори Паоло Малдини ва маслаҳатчи Леонардо ҳам ўз лавозимларини тарк этиши маълум бўлди.
Эслатиб ўтамиз, Роберто Манчини Италия миллий жамоасини 2018–2023 йилларда ҳам бошқарган ва унинг қўл остида миллий жамоа Евро-2020 ғолибига айланганди.

Клаудио Раньери в ближайшие дни будет назначен на должность технического директора Итальянской федерации футбола (FIGC).
По сообщению журналиста Джанлуки Ди Марцио, об этом на заседании совета FIGC сообщил президент федерации Джованни Малаго. Отмечается, что Раньери займет место Паоло Мальдини на этой должности.
Также ожидается назначение Роберто Манчини на пост главного тренера сборной Италии. Ранее на эту должность претендовал Андреа Пирло, но назначение не состоялось из-за его сотрудничества с букмекерской компанией.
После этих событий стало известно, что технический директор FIGC Паоло Мальдини и советник Леонардо также покинут свои посты.
Напомним, что Роберто Манчини уже возглавлял сборную Италии с 2018 по 2023 годы и под его руководством команда стала победителем Евро-2020.