Винисиус «Реал»даги келажаги борасидаги шубҳалар туфайли бу ҳафта машғулотларга қайтмайди
Daily Mail хабарига кўра, «Арсенал»нинг асосий трансфер мақсади бўлган Винисиус Жуниор бу ҳафта «Реал»даги машғулотларга қайтмайди, чунки унинг келажаги борасида ноаниқлик сақланиб қолмоқда.
Аввалроқ «Реал» шу ҳафта Винисиус Жуниор вакиллари билан футболчи келажаги бўйича музокаралар ўтказиши маълум қилинганди.
Ушбу музокаралар янги узоқ муддатли шартнома бўйича келишувга эришишга қаратилган бўлади.
Бу ёзда ўзининг чап қанотини кучайтиришни мақсад қилган «Арсенал» клуби Винисиусга қизиқиш билдирмоқда ва вазиятни синчковлик билан кузатиб бормоқда.
Бош мураббий Жозе Моуринио бразилиялик футболчини таркибида сақлаб қолишни истайди ва клуб ҳам вингернинг янги шартнома имзолашини истамоқда.
Таъкидлаб ўтиш лозимки, бразилияликнинг шартномаси якунланишига бир йилдан озроқ вақт қолмоқда ва агар янги битим борасида келишувга эришилмаса, «Реал» уни текинга йўқотмасдан, балки сотиб юборишга ҳаракат қилиши эҳтимоли юқори.

Как сообщает Daily Mail, Винисиус Жуниор, являющийся главной трансферной целью «Арсенала», не вернется к тренировкам в «Реале» на этой неделе, поскольку сохраняются сомнения относительно его будущего.
Ранее стало известно, что «Реал» проведет на этой неделе переговоры с представителями Винисиуса Жуниора о его будущем.
Эти переговоры будут сосредоточены на достижении соглашения о новом долгосрочном контракте.
«Арсенал», стремящийся усилить свой левый фланг этим летом, заинтересован в Винисиусе и внимательно следит за ситуацией.
Главный тренер Жозе Моуринью хочет сохранить бразильского игрока, и клуб хочет, чтобы он подписал новый контракт.
Однако у него остался последний год контракта, и если соглашение о новом соглашении не будет достигнуто, «Реал» может быть готов продать его, а не потерять бесплатно следующим летом.