«Ливерпул» Англия миллий жамоасининг икки ҳимоячисига қизиқмоқда
«Ливерпул» Англия миллий жамоаси ҳимоячилари Жон Стоунз ва Эзри Консани ўз сафига қўшиб олиш имкониятини ўрганмоқда.
ТEАМtalk хабарига кўра, айни пайтда эркин агент мақомида бўлган Жон Стоунз «Ливерпул»га ўтишга қарши эмас. Қайд этилишича, унинг 2026 йилги жаҳон чемпионатидаги иштироки трансфер бозоридаги мавқеини янада мустаҳкамлаган.
Шунингдек, бош мураббий Андони Ираола «Астон Вилла» ҳимоячиси Эзри Консанинг трансфери жамоанинг тактик имкониятларини кенгайтиришига ишонмоқда.
Маълумот учун, Эзри Конса 2026 йилги жаҳон чемпионатида Англия миллий жамоаси сафида 8 та баҳсда майдонга тушиб, 1 та гол урди. Жон Стоунз эса турнирда 5 та ўйинда иштирок этди.

«Ливерпуль» изучает возможность пригласить в свои ряды защитников сборной Англии Джона Стоунза и Эзри Консу.
Согласно сообщению TEAMtalk, Джон Стоунз, который в настоящее время является свободным агентом, не против перейти в «Ливерпуль». Отмечается, что его участие в чемпионате мира 2026 года еще больше укрепило его позиции на трансферном рынке.
Кроме того, главный тренер Андони Ираола уверен, что переход защитника «Астон Виллы» Эзри Консы расширит тактические возможности команды.
Для справки, Эзри Конса принял участие в 8 матчах сборной Англии на чемпионате мира 2026 года и забил 1 гол. Джон Стоунз сыграл в турнире 5 матчей.