«Барселона» Диоманде трансферидан юқори нарх сабаб воз кечган
«Барселона» бир неча ой аввал «РБ Лейпциг» вингери Ян Диоманде трансфери имкониятини ўрганган, бироқ келишув амалга ошмаган.
Мundo Deportivo хабарига кўра, каталонияликлар Германия клуби билан боғланган, аммо «РБ Лейпциг» футболчи учун 100 миллион евродан ортиқ маблағ талаб қилган.
Шундан сўнг «Барселона» трансфердан воз кечиб, асосий эътиборни Энтони Гордонни ўз сафига қўшишга қаратган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Мадриднинг «Реал» клуби Ян Диоманде трансфери бўйича «РБ Лейпциг» билан 100 миллион евродан ортиқ суммага келишувга эришгани ҳақида хабарлар тарқалганди.

«Барселона» отказалась от трансфера Диоманде из-за высокой цены
«Барселона» несколько месяцев назад рассматривала возможность трансфера вингера «РБ Лейпциг» Яна Диоманде, но сделка не состоялась.
По сообщениям Mundo Deportivo, каталонцы связались с немецким клубом, однако «РБ Лейпциг» запросил за игрока более 100 миллионов евро.
После этого «Барселона» отказалась от трансфера и сосредоточила основное внимание на присоединении к своим рядам Энтони Гордона.
Напомним, ранее появлялись сообщения о том, что мадридский «Реал» достиг соглашения с «РБ Лейпциг» по трансферу Яна Диоманде за сумму, превышающую 100 миллионов евро.