Мартинес Аргентина футболчиларининг Жаҳон кубоги тақдирлаш маросимидаги ҳаракатига изоҳ берди
Аргентина миллий жамоаси ҳимоячиси Лисандро Мартинес Жаҳон чемпионати финалидан кейинги тақдирлаш маросимида футболчиларнинг Испанияга орқа ўгириб тургани ҳақидаги танқидларга жавоб берди.
Оlе хабарига кўра, Мартинес аргентиналиклар рақибга ҳурматсизлик қилмаганини таъкидлади.
«Менда турли хил ҳис-туйғулар бор. Бизга нисбатан нафрат мутлақо асоссиз. Жамоадошларим майдонда қандай курашганини, мухлисларимиз эса бизни ўз уйимиздагидек қўллаб-қувватлаганини кўрдим. Бизни такаббур дейишади, аммо бу кўпроқ шундай фикр билдираётганлар ҳақида гапиради. Биз ҳар доим рақибларимизни ҳурмат қилганмиз.
Биз Испания футболчилари ва мураббийлар штабининг барчаси билан саломлашдик. Агар кимдир биз уларга орқа ўгирган деб ўйлаган бўлса, бу мухлисларимиз томонга қараганимиз учун эди. Бу уларга бўлган ҳурматимиз рамзи эди», — деди Мартинес.
Эслатиб ўтамиз, 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида Аргентина миллий жамоаси Испанияга қўшимча бўлимларда Ферран Торреснинг голи эвазига 0:1 ҳисобида мағлуб бўлганди.

Мартинес прокомментировал действия футболистов Аргентины на церемонии награждения Кубка мира
Защитник сборной Аргентины Лисандро Мартинес ответил на критику по поводу того, что футболисты отвернулись от Испании во время церемонии награждения после финала чемпионата мира.
Согласно сообщению Ole, Мартинес подчеркнул, что аргентинцы не проявили неуважения к сопернику.
«У меня смешанные чувства. Ненависть к нам абсолютно безосновательна. Я видел, как мои товарищи по команде сражались на поле, а наши болельщики поддерживали нас, как у себя дома. Нас называют высокомерными, но это говорит больше о тех, кто делает такие заявления. Мы всегда уважали наших соперников.
Мы поздоровались со всеми испанскими футболистами и тренерским штабом. Если кто-то подумал, что мы отвернулись от них, это было потому, что мы обратились к нашим болельщикам. Это был символ нашего уважения к ним», — сказал Мартинес.
Напомним, в финале чемпионата мира 2026 года сборная Аргентины уступила Испании со счетом 0:1 благодаря голу Феррана Торреса в дополнительные время.