«Барселона» клуби ва Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Дани Олмо 2026 йилги Жаҳон чемпионати финалидан (1:0) кейин унинг юзига урган Аргентина мураббийи Роберто Айяланинг чин дилдан пушаймон бўлганига ишонмаяпти.
Аввалроқ Айяла қилган иши учун Олмодан узр сўраб шундай деган эди: «Ҳиссиётлар жуда кучайиб кетганди, лекин бу менга оқлов бўла олмайди».
Олмо эса жавобан фикр билдирди: «Агар инсон пушаймонман деса-ю, лекин шу билан бирга урганини менинг гўё қандайдир гапларимга жавоб бўлганини айтиб оқласа, демак, у аслида қилган ишидан чин дилдан афсусланмаётган бўлади.
У ёлғон гапиряпти, чунки унга ҳеч нарса демаганман. Шунинг учун унинг узри менга мутлақо керак эмас.
Аслида қандай эканлигимизни хатоларимиз эмас, балки уларни тан олишга бўлган жасоратимиз белгилайди», — дейди Олмо Diari de Terrassa'га берган интервюсида.

Полузащитник клуба «Барселона» и сборной Испании Дани Ольмо не верит в искреннее раскаяние аргентинского тренера Роберто Айялы, который ударил его по лицу после финала Чемпионата мира 2026 года (1:0).
Ранее Айяла извинился перед Ольмо за свой поступок, сказав: «Эмоции были слишком сильными, но это не может меня оправдать».
Ольмо же ответил на это: «Если человек говорит, что сожалеет, но в то же время оправдывает свой удар тем, что это был якобы ответ на какие-то мои слова, значит, он на самом деле не искренне раскаивается.
Он лжёт, потому что я ему ничего не говорил. Поэтому его извинения мне абсолютно не нужны.
На самом деле нас определяет не наши ошибки, а смелость признать их», — сказал Ольмо в интервью Diari de Terrassa.