Саудия чемпионига трансфер тақиқи қўйилиши кутилмоқда.
Arriyadiyah нашрининг маълум қилишича, Саудия Арабистонининг амалдаги чемпиони ҳисобланган клубнинг қарзи 800 миллион риалдан ошган (тахминан 187 миллион евро).
Клуб эгаси ҳисобланган Саудия Арабистони Давлат инвестиция жамғармаси (PIF) молиявий инқироздан чиқиш учун чоралар кўрмоқда.
Агар «Ан Наср» раҳбарияти трансферлар учун маблағни ҳомийлик шартномалари ва клубнинг бошқа даромад манбалари ҳисобидан таъминлай олмаса, уларга янги футболчилар ва мураббийлар билан шартнома имзолаш тақиқланади.
«Ҳа, агар раҳбарият клуб даромадлари ҳисобидан молиялаштиришни таъминлай олмаса, трансферлар бўлмайди», — деган PIF'га яқин манба.
Шунингдек, Давлат инвестиция жамғармаси «Ан Наср»ни сотиб олиш бўйича келиб тушган икки жиддий таклифни ҳам кўриб чиқмоқда. Бунда энг мақбул вариант сифатида клубнинг маълум улушини хусусий инвесторларга сотиш қаралмоқда.

Долг "Ан Наср" приближается к 200 миллионам долларов
Клуб "Ан Наср", за который играет Криштиану Роналду, столкнулся с серьезными финансовыми проблемами.
По данным издания Arriyadiyah, долг действующего чемпиона Саудовской Аравии превысил 800 миллионов риалов (около 187 миллионов евро).
Владелец клуба, Государственный инвестиционный фонд Саудовской Аравии (PIF), предпринимает меры по выходу из финансового кризиса.
Если руководство "Ан Наср" не сможет обеспечить финансирование трансферов за счет спонсорских контрактов и других источников доходов клуба, им будет запрещено подписывать новых игроков и тренеров.
«Да, если руководство не обеспечит финансирование за счет доходов клуба, трансферов не будет», — сообщил источник, близкий к PIF.
Также Государственный инвестиционный фонд рассматривает два серьезных предложения о покупке "Ан Наср". В качестве наиболее приемлемого варианта рассматривается продажа определенной доли клуба частным инвесторам.