Роналду «Ан Наср»га Фернандешни олиб келмоқчи
Португалиялик футболчи Криштиану Роналду «Ан Наср» раҳбарияти олдига қатъий талаблар қўйди. Бу ҳақда 365 Scores хабар берди.
41 ёшли футболчи клубнинг таркибни кучайтириш ишларига маъмурий аралашув бўлмаслигини талаб қилмоқда. Унинг фикрича, бу жараён билан шуғулланаётган директорлар янги футболчиларни танлашда тўлиқ мустақил бўлиши керак.
«Роналду футболчиларни харид қилиш ва жамоадан кетишига оид қарорлар ички тўсиқларсиз, фақат аниқ спорт мезонлари асосида қабул қилинишини истайди. Бу клубнинг юқори мақсадларини сақлаб қолиш учун муҳим», — дейилади хабарда.
Бундан ташқари, Роналду «Ан Наср» учун янги футболчи номзодини ҳам белгилаб бўлган. У «Манчестер Юнайтед» яримҳимоячиси Бруну Фернандешни Риёд клубига ўтишга кўндириш учун ҳаракат қилмоқда.

Роналду хочет привести Фернандеша в «Ан Наср»
Португальский футболист Криштиану Роналду предъявил жёсткие требования руководству «Ан Наср». Об этом сообщает 365 Scores.
41-летний футболист настаивает, чтобы в процесс усиления состава клуба не было административных вмешательств. По его мнению, директора, занимающиеся этим процессом, должны быть полностью независимы в выборе новых игроков.
«Роналду хочет, чтобы решения о покупке и уходе игроков принимались без внутренних препятствий, основываясь исключительно на чётких спортивных критериях. Это важно для поддержания высоких целей клуба», — говорится в сообщении.
Кроме того, Роналду уже определил кандидатуру нового игрока для «Ан Наср». Он прилагает усилия, чтобы убедить полузащитника «Манчестер Юнайтед» Бруну Фернандеша перейти в клуб из Эр-Рияда.