Германиянинг янги бош мураббийи жамоага қандай ўйин услубини сингдирмоқчи экани ҳақида гапирди.
Германия миллий жамоасининг янги бош мураббийи Юрген Клопп жамоага қандай ўйин услубини сингдирмоқчи экани ҳақида гапирди.
«Футболчилар мен билан улар кутмаган имкониятларга эга бўлишлари мумкин, чунки мен қатъий қарорлар чиқаришни яхши кўраман.
Мен учун энг муҳими — ҳаммага ёқадиган футбол ўйнашни истайдиган йигитлар билан ишлаш. Бу ҳар доим ҳам дарҳол муваффақият келтирмайди, аммо мен миллий жамоа билан ҳам шундай натижага эришмоқчиманки, мухлислар уйига қайтаётиб: «Бу ҳақиқатан ҳам гўзал футбол», деб гапиришсин.
Бунинг учун бир нечта муҳим омиллар керак. Миллий жамоа либосини кийиш шарафига эга бўлган ҳар бир футболчи бор кучини бериши шарт.
Мен ҳаммани диққат билан кузатаман. Ҳозирча ҳеч кимнинг устига чизиқ тортмаяпмиз, чунки бу янги давр бошланиши», — деди Клопп янги лавозимдаги илк матбуот анжуманида.

Новый главный тренер сборной Германии Юрген Клопп рассказал о стиле игры, который он намерен внедрить в команду.
«У игроков со мной может появиться возможность, которую они не ожидали, поскольку я люблю принимать решительные решения.
Для меня самое главное — работать с парнями, которые хотят играть в футбол, который всем нравится. Это не всегда сразу приносит успех, но я хочу добиться такого результата с национальной командой, чтобы болельщики, возвращаясь домой, говорили: «Это действительно был прекрасный футбол».
Для этого необходимо несколько важных факторов. Каждый футболист, получивший честь надеть форму национальной команды, должен отдать все силы.
Я буду внимательно следить за всеми. Пока мы не зачеркиваем никого, потому что это начало новой эры», — сказал Клопп на своей первой пресс-конференции в новой должности.