Юрген Клопп Германия миллий жамоасининг янги бош мураббийига айланади. Бу ҳақда Sky Sport журналисти Флориан Плеттенберг хабар берди.
Томонлар тўлиқ келишувга эришган. Тузиладиган шартнома 2030 йилги Жаҳон чемпионати якунига қадар амал қилади.
Шунингдек, Германия футбол иттифоқи (DFB) Red Bull билан 59 ёшли мутахассиснинг компаниядаги футбол йўналиши раҳбари лавозимидан кетиши бўйича ҳам келишувга эришган.
Шанба куни Клопп Ню-Йорк шаҳрида Red Bull бош директори Оливер Минцлафф билан учрашиб, келишувнинг қолган тафсилотларини муҳокама қилди.
Якуний келишувлар, жумладан, тижорий ҳамкорликка оид масалалар мундиал финалидан кейин расмийлаштирилиши режалаштирилган.
Жума куни Клопп Франкфурт шаҳрида шартномага имзо чекиши кутилмоқда. Шу куни Германия футбол иттифоқи унинг тайинланганини расман эълон қилиши ва матбуот анжумани ўтказиши ҳам режалаштирилган.

Юрген Клопп станет новым главным тренером сборной Германии. Об этом сообщил журналист Sky Sport Флориан Плеттенберг.
Стороны достигли полного соглашения. Контракт будет действовать до окончания Чемпионата мира 2030 года.
Кроме того, Немецкий футбольный союз (DFB) достиг соглашения с Red Bull о том, что 59-летний специалист покинет пост руководителя футбольного направления в компании.
В субботу Клопп встретился в Нью-Йорке с генеральным директором Red Bull Оливером Минцлаффом, чтобы обсудить оставшиеся детали соглашения.
Окончательные соглашения, включая вопросы коммерческого сотрудничества, планируется оформить после финала мундиаля.
Ожидается, что в пятницу Клопп подпишет контракт во Франкфурте. В тот же день Немецкий футбольный союз официально объявит о его назначении и проведет пресс-конференцию.