Германия миллий жамоаси ва «Бавария» клубининг собиқ яримҳимоячиси Томас Мюллер ҳакамлар жаҳон чемпионатлари давомида доимо Лионел Мессига ён босганига ишора қилди. У бунга мисол сифатида 2010 йилги Жаҳон чемпионатининг чоракфиналидаги Германия ва Аргентина ўртасидаги (4:0) баҳсни келтирди.
«Биз Аргентинага қарши ўйинда ҳисобда олдинда эдик. Лео Месси эса менинг ёнимда турганди. Тўп майсадан сакраб, қўлимга тегди. Ҳакам дарҳол менга сариқ карточка кўрсатди. Менимча, бунинг сабаби Леонинг ёнимда тургани эди. Худди у ҳакамга: «Биз аллақачон 0:1 ҳисобида ютқазяпмиз. Илтимос, ҳеч бўлмаса озроқ ёрдам беринг», деб ишора қилаётгандек туюлди», — деди Мюллер Goal нашрига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, айнан ўша сариқ карточка туфайли Мюллер Жаҳон чемпионатининг Испанияга (0:1) қарши яримфинал баҳсини ўтказиб юборганди.

Мюллер намекнул на предвзятость судей в пользу Месси на ЧМ
Бывший полузащитник сборной Германии и клуба «Бавария» Томас Мюллер намекнул, что судьи на чемпионатах мира всегда были предвзяты в пользу Лионеля Месси. В качестве примера он привел четвертьфинальный матч чемпионата мира 2010 года между Германией и Аргентиной (4:0).
«Мы лидировали в матче против Аргентины. Лео Месси стоял рядом со мной. Мяч отскочил от газона и попал мне в руку. Судья сразу же показал мне желтую карточку. Мне кажется, это было потому, что Лео стоял рядом. Казалось, будто он намекал судье: „Мы уже проигрываем 0:1. Пожалуйста, хотя бы немного помогите“», — сказал Мюллер в интервью Goal.
Напомним, из-за этой желтой карточки Мюллер пропустил полуфинальный матч чемпионата мира против Испании (0:1).