UFC жангчиси Богдан Гусков Магомед Анкалаевни ярим оғир вазн тоифасидаги энг кучли рақиб деб атади ва у билан жанг ҳаётини ўзгартириши мумкинлигини айтди.
«Яхши янгиликни қабул қилиш учун менга вақт керак эмас. Менежерим Магомед билан жанг қилиш имконияти борлигини айтганида, унга: «Эҳтимол, бу жанг менинг фаолиятим ва ҳаётимни ўзгартиради», дедим. Биз тайёргарлик йиғинини уч раундлик жанг учун режалаштиргандик. Энди беш раундда нима бўлишини кўрамиз — бу мен учун илк тажриба.
Анкалаевга қарши жанг Блахович билан жангдан ҳам қизиқроқ. Магомед рейтингда биринчи ўринда туради. Бу — ҳақиқий даражамни кўрсатиб берадиган синов. Мен 33 ёшдаман, кутиб ўтиролмайман. Менга фақат рақибнинг номи ва жанг ўтказиладиган жой керак.
Анкалаев — бизнинг вазн тоифамиздаги энг кучли жангчи. Унинг Перейрага қарши мағлубиятига келсак, бу шунчаки омадсиз кун эди. Магомед ҳали ҳам жуда хавфли ва кучли жангчи бўлиб қолмоқда.
Бир рақиб вазн ташлашим керак дейди, бошқаси парвоз узоқлигини баҳона қилади, яна бири эса кино кўриб пляжга боришни хоҳлайди. Менга эса ҳеч нарса керак эмас — фақат рақибнинг номи ва жанг жойи. Ҳаётимни ўзгартиришга ҳаракат қиламан», — деди ўзбекистонлик жангчи.
Магомед Анкалаев ва Богдан Гусков ўртасидаги тўқнашув 25 июл куни Абу-Дабида бўлиб ўтадиган UFC турнирининг асосий жанги бўлади.

Боец UFC Богдан Гусков назвал Магомеда Анкалаева самым сильным соперником в полутяжёлом весе и заявил, что бой с ним может изменить его жизнь.
«Мне не нужно много времени, чтобы принять хорошие новости. Когда мой менеджер сказал, что есть возможность подраться с Магомедом, я ответил: "Возможно, этот бой изменит мою карьеру и жизнь". Мы планировали тренировочный лагерь для трёхраундового боя. Теперь посмотрим, что будет в пяти раундах — это будет мой первый опыт.
Бой с Анкалаевым интереснее, чем с Блаховичем. Магомед занимает первое место в рейтинге. Это будет испытание, которое покажет мой истинный уровень. Мне 33 года, я не могу ждать. Мне нужно только имя соперника и место проведения боя.
Анкалаев — самый сильный боец в нашем весе. Что касается его поражения Перейре, это был просто неудачный день. Магомед по-прежнему остаётся очень опасным и сильным соперником.
Один соперник говорит, что мне нужно сбросить вес, другой жалуется на дальность перелёта, третий хочет посмотреть кино и пойти на пляж. Мне ничего не нужно — только имя соперника и место боя. Я пытаюсь изменить свою жизнь», — сказал узбекистанец.
Поединок между Магомедом Анкалаевым и Богданом Гусковым станет главным событием турнира UFC, который состоится 25 июля в Абу-Даби.