Мадрид клуби испаниялик яримҳимоячининг агентлари билан учрашув ўтказди.
Sky Sport хабарига кўра, сешанба куни Мадрид клуби вакиллари Испания пойтахти яқинидаги ресторанда «Манчестер Сити» яримҳимоячисининг агентлари билан учрашув ўтказган.
«Қироллик клуби» раҳбарияти испаниялик футболчини ўзининг асосий трансфер мақсадларидан бири сифатида белгилаган. Унга 2030 йилгача мўлжалланган шартнома таклиф қилиниши мумкин. Ҳозирда «Реал» 30 ёшли яримҳимоячининг вакиллари билан келишувга эришиш устида иш олиб бормоқда.
Родрининг ўзи ҳам Испанияга қайтишга тайёр. Унинг «Манчестер Сити» билан амалдаги шартномаси 2027 йилгача тузилган. Клуб бир неча ҳафта аввал унга шартномани узайтириш бўйича таклиф берган, аммо ҳозирча томонлар келишувга эриша олмаган.
Таъкидланишича, ҳозирча «Реал» ва «Манчестер Сити» ўртасида тўғридан тўғри музокаралар бўлиб ўтмаган.
Ўтган мавсумда Англия Премер-лигасида Родри 21 та баҳсда майдонга тушиб, 1 та гол урди. 2026 йилги Жаҳон чемпионатида эса у Испания миллий жамоасининг барча 8 та ўйинида қатнашиб, турнирнинг энг яхши футболчиси деб топилди.

Мадридский клуб провёл встречу с агентами испанского полузащитника.
По данным Sky Sport, во вторник представители мадридского клуба провели встречу с агентами полузащитника «Манчестер Сити» в ресторане неподалеку от столицы Испании.
Руководство «королевского клуба» определило испанского футболиста одной из главных трансферных целей. Ему может быть предложен контракт, рассчитанный до 2030 года. Сейчас «Реал» работает над достижением соглашения с представителями 30-летнего полузащитника.
Сам Родриго также готов вернуться в Испанию. Его действующий контракт с «Манчестер Сити» заключен до 2027 года. Клуб несколько недель назад предложил ему продлить контракт, но пока стороны не смогли достичь соглашения.
Отмечается, что пока прямых переговоров между «Реалом» и «Манчестер Сити» не было.
В прошлом сезоне в Английской Премьер-лиге Родриго принял участие в 21 матче и забил 1 гол. На чемпионате мира 2026 года он сыграл во всех 8 матчах сборной Испании и был признан лучшим игроком турнира.