Майкл Олисе шу ёзда «Реал»га ўтишни хоҳламоқда.
«Бавария» вингери Мадрид клубида унинг янада ривожланиши ва фаолиятида кейинги қадамни ташлаши учун барча зарур шароитлар бор, деб ҳисобламоқда. Бу ҳақда Foot Mercato хабар берди.
«Реал» ҳам футболчининг истагидан хабардор ва рекорд қийматли трансферни амалга оширишни режалаштирмоқда.
Мюнхенликлар раҳбарияти эса 24 ёшли Олисе билан шартномани узайтиришни истамоқда, аммо «истисно даражасидаги» таклиф келиб тушганда унинг кетиши мумкинлигини тушунишмоқда. Шу сабабли «Бавария» Майклга ўринбосар бўлиши мумкин бўлган бир неча футболчилар билан алоқага чиқди. Улар орасида ҳужумчиси Брэдли Барколя ҳам бор.
Олисе Жаҳон чемпионати якунланганидан кейин клуби раҳбарлари билан вазиятни муҳокама қилади. Ҳужумкор футболчининг трансфери учун «Бавария» камида 200 миллион евро талаб қилиши мумкин.
Майкл ўтган мавсумда Бундеслигада 32 та ўйин ўтказиб, 15 та гол урган ва 19 та ассистни ўз ҳисобига ёздириб қўйган.

Майкл Олисе этим летом хочет перейти в «Реал».
Вингер «Баварии» считает, что мадридский клуб обладает всеми необходимыми условиями для его дальнейшего развития и следующего шага в карьере. Об этом сообщает Foot Mercato.
«Реал» также осведомлен о желании футболиста и планирует осуществить трансфер рекордной стоимости.
Руководство мюнхенцев, в свою очередь, хочет продлить контракт с 24-летним Олисе, но понимает, что он может уйти, если поступит «исключительное» предложение. Именно поэтому «Бавария» уже связалась с несколькими игроками, которые могут стать заменой Майклу, среди них нападающий Брэдли Барколя.
Олисе обсудит ситуацию с руководством клуба после завершения Чемпионата мира. За трансфер атакующего футболиста «Бавария» может потребовать не менее 200 миллионов евро.
Майкл в прошлом сезоне провел 32 матча в Бундеслиге, забил 15 голов и записал на свой счет 19 ассистов.