Яримҳимоячи Ксавер Шлагер эркин агент сифатида «Лейпциг»дан «Ноттингҳэм Форест»га ўтди.
«Ксавер Шлагер «Ноттингҳэм Форест» билан икки йиллик шартнома имзолади ва бош мураббий Оливер Гласнер бошчилигидаги жамоага қўшилган илк футболчига айланди.
Австрия миллий жамоаси аъзоси бўлган яримҳимоячи «Лейпциг» сафида тўрт мавсум тўп тепди. У 2025/26 йилги мавсумда жамоа вице-сардори вазифасини ҳам бажарган.
Аввалги мавсумда клуб сафида 30 та баҳсда майдонга тушган футболчи шу ёзда бўлиб ўтган Жаҳон чемпионатида Австриянинг барча тўрт ўйинини асосий таркибда бошлади. Шу тариқа, унинг миллий жамоа сафидаги ўйинлари сони 55 тага етди.
«Ноттингҳэм Форест»га ўтиши орқали Шлагер у билан аввал «Волфсбург»да ишлаган бош мураббий Оливер Гласнер билан яна бирлашди», — дейилади Англия Премер-лигаси клуби хабарида.

Полузащитник Ксавер Шлагер перешел в «Ноттингем Форест» в качестве свободного агента из «Лейпцига».
«Ксавер Шлагер подписал двухлетний контракт с «Ноттингем Форест» и стал первым игроком, присоединившимся к команде под руководством главного тренера Оливера Гласнера.
Член национальной сборной Австрии, полузащитник играл за «Лейпциг» в течение четырех сезонов. В сезоне 2025/26 он также исполнял обязанности вице-капитана команды.
В предыдущем сезоне игрок провел 30 матчей за клуб и начал все четыре игры Австрии на чемпионате мира этого лета в основном составе. Таким образом, количество его игр за национальную сборную достигло 55.
Переход в «Ноттингем Форест» позволил Шлагеру воссоединиться с главным тренером Оливером Гласнером, с которым он работал в «Вольфсбурге» ранее», — говорится в сообщении клуба Английской Премьер-лиги.