Корреа «Тигрес» мухлислари томонидан таҳдидларга учради
«Атлетико» собиқ ҳужумчиси Анхел Корреа Мексикада «Тигрес» жамоасидан кетиш истаги сабаб таҳдидларга дуч келди. Бу ҳақда журналист Алан Фалабрино ўзининг X ижтимоий тармоғидаги аккаунтида маълум қилди.
Инсайдер маълумотларига кўра, аргентиналик ҳужумчи «Ривер Плейт» клубига ўтиш арафасида ва клуб мухлисларининг таҳдидлари туфайли Мексикани тарк этган. Шу билан бирга, «Тигрес» раҳбарияти Корреанинг трансфери шартларига ўзгартишлар киритган, шу сабабли ўтиш амалга ошмаслиги ҳам мумкин. Бундай ҳолатда футболчи шартномани бекор қилишга ҳаракат қилади.
Анхель Корреа 2015 йилдан 2025 йилгача «Атлетико» сафида тўп тепган. Аргентиналик футболчи 10 йил давомида Мадрид клуби таркибида барча мусобақаларда 444 та ўйин ўтказиб, 85 та гол урган. Шунингдек, у Диего Симеоне бошчилигидаги жамоа билан 2020/2021 йилги мавсумда Ла Лига, Европа лигаси ва УЕФА суперкубоги ғолиблигини қўлга киритган. Бундан ташқари, Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси 2022 йилги Жаҳон чемпионатида ғолиб чиққан.

Бывший нападающий «Атлетико» Анхель Корреа столкнулся с угрозами в Мексике из-за своего желания покинуть команду «Тигрес». Об этом сообщил журналист Алан Фалабрино в своем аккаунте в социальной сети X.
Согласно инсайдерской информации, аргентинский нападающий находится на пороге перехода в клуб «Ривер Плейт» и покинул Мексику из-за угроз от болельщиков. В то же время руководство «Тигрес» внесло изменения в условия трансфера Корреа, из-за чего переход может не состояться. В таком случае футболист попытается расторгнуть контракт.
Анхель Корреа играл за «Атлетико» с 2015 по 2025 год. За 10 лет аргентинский футболист провел 444 матча во всех турнирах в составе мадридского клуба и забил 85 голов. Также он вместе с командой под руководством Диего Симеоне завоевал победы в Ла Лиге, Лиге Европы и Суперкубке УЕФА в сезоне 2020/2021. Помимо этого, нападающий сборной Аргентины стал победителем Чемпионата мира 2022 года.