Ямал: «Мессининг финалдан сўнг айтган гаплари бўйнимдаги медал каби қадрли»
Испания миллий жамоаси ва «Барселона» вингери Ламин Ямал 2026 йилги Жаҳон чемпионати финалидан кейин Лионел Месси билан бўлган суҳбати ҳақида гапирди.
Жаҳон чемпионати финалида Испания қўшимча бўлимларда Ферран Торрес урган гол эвазига Аргентинани 1:0 ҳисобида мағлуб этди.
Финал ҳуштаги чалингач, Ямал Месси олдига бориб, у билан қўл бериб кўришди ва самимий қучоқлашди.
«Агар бир неча йил аввал кимдир менга Лео Мессига қарши ўйнаб, Жаҳон чемпионлигини қўлга киритишимни айтганида, уни ақлдан озган деб ўйлардим.
У — футбол тарихидаги энг буюк ўйинчи ва мен доимо унга ҳавас билан қараганман. Ўйиндан кейин унга бўлган ҳурматимни изҳор қилдим. Месси эса менга ўз йўлимдан боришимни, келажак бизнинг авлод қўлида эканини айтди. Бу сўзлар бўйнимдаги олтин медал каби қадрли»

Ямал: «Слова Месси после финала ценны, как медаль на моей шее»
Вингер сборной Испании и «Барселоны» Ламин Ямал рассказал о своем разговоре с Лионелем Месси после финала чемпионата мира 2026 года.
В финале чемпионата мира Испания обыграла Аргентину со счетом 1:0 благодаря голу Феррана Торреса в дополнительное время.
После финального свистка Ямал подошёл к Месси, пожал ему руку и тепло обнялся с ним.
«Если бы несколько лет назад кто-то сказал мне, что я сыграю против Лео Месси и выиграю чемпионат мира, я бы подумал, что он сошёл с ума.
Он — величайший игрок в истории футбола, и я всегда восхищался им. После игры я выразил ему свое уважение. А Месси сказал мне идти своим путем и что будущее в наших руках. Эти слова ценны, как золотая медаль на моей шее»