2026 йилги жаҳон чемпионатида порлаган Кабо-Верде миллий жамоаси дарвозабони Возиня Чилининг «Коло-Коло» клуби футболчисига айланади. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Маълум қилинишича, кабо-верделик дарвозабоннинг трансфери бўйича оғзаки келишувга эришилган. Энди томонлар расмий ҳужжатларни имзолаши керак.
Қайд этилишича, трансфер ушбу дам олиш кунлари амалга ошади. Шундан сўнг Возинья тиббий кўрикдан ўтиш учун Чилига йўл олади.
Аввалроқ Месси посбонга уни «Интер Майами» сафида кўришдан мамнун бўлишини билдиргани маълум қилинганди.

Вратарь национальной сборной Кабо-Верде Возинья, который блистал на чемпионате мира 2026 года, станет игроком чилийского клуба «Коло-Коло». Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Сообщается, что достигнута устная договорённость по трансферу вратаря из Кабо-Верде. Теперь сторонам необходимо подписать официальные документы.
Отмечается, что трансфер будет осуществлён в эти выходные. После этого Возинья отправится в Чили для прохождения медицинского осмотра.
Ранее было сообщено, что Месси выразил вратарю своё удовольствие увидеть его в составе «Интер Майами» по источнику.