Винисиус «Реал»да қолади — манба
«Реал» ҳужумчиси Винисиус Жуниор ёзги трансфер ойнаси якунлангач ҳам клубни тарк этмайди. Бу ҳақда Sky Sports хабар берди.
Манбага кўра, «қироллик клуби» бразилиялик 26 ёшли футболчини сотиш ниятида эмас. Клуб унинг 2027 йил ёзида тугайдиган шартномасини узайтиришга рози бўлишига ишонмоқда.
Аввалроқ «Арсенал» Винисиусга жиддий қизиқиш билдираётганди. Шунга қарамай, жамоа у билан келишувни узайтирмоқчи.
Шу ҳафта мадридликлар ва футболчи вакиллари ўртасида унинг келажагига оид навбатдаги музокаралар ўтказилиши режалаштирилган.
Ўтган мавсумда «Реал» Винисиус барча турнирлар доирасида 53 та ўйинда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 14 та голли узатма муаллифига айланди. Transfermarkt портали маълумотларига кўра, футболчининг бозор қиймати 140 миллион еврони ташкил этади.

Винисиус останется в "Реале" — источник
Нападающий "Реала" Винисиус Жуниор не покинет клуб после закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщил Sky Sports.
По данным источника, "королевский клуб" не намерен продавать 26-летнего бразильского футболиста. Клуб уверен, что он согласится продлить контракт, который истекает летом 2027 года.
Ранее "Арсенал" проявлял серьезный интерес к Винисиусу. Тем не менее, команда намерена продлить с ним соглашение.
На этой неделе запланированы очередные переговоры между мадридцами и представителями футболиста о его будущем.
В прошлом сезоне Винисиус провел за "Реал" 53 матча во всех турнирах, забив 22 гола и отдав 14 голевых передач. По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 140 миллионов евро.