«Сурхон» бош мураббийи «Хоразм»га қарши ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Хоразм» ҳамда «Сурхон» жамоалари ўртасидаги ўйин тақдирини биргина гол ҳал қилди ва у бу мезбонлар томонидан киритилди. Натижада термизликлар сафардан қуруқ қўл билан қайтадиган бўлишди.
Учрашувдан кейин «Сурхон» бош мураббийи Анвар Ғофуров матбуот анжуманида мағлубият сабабини қуйидагича изоҳлади:
- «Хоразм»га ҳам, бизга ҳам очколар жуда зарурлигини билгандик. Осон ўйин бўлмаслиги аниқ эди. Улар ҳам бизнинг ўйинларимизни кўриб тайёргарлик кўришгани билинди. Етарли вазиятлар яратдик. Дарвозамиз олдида ҳам етарли вазиятлар яратилди. Ютмоқчи бўлсак, унумли фойдаланишимиз керак эди. Камчиликларимиз бор. Барибир йигитлар борини беришди. Улар ҳар бир учрашувда борини бериб ҳаракат қилишлари керак. Шу тарафлама менга ҳам маъқул бўлди. Ўйин сифатини ҳам у қадар ёмон деб айтиб бўлмайди. Қўшадиган жойларимиз бор, шуларни устида ишлаймиз. Келаси ўйинларда янада яхшироқ бўлишга ҳаракат қиламиз.
- Олдинда турган ўйинлар учун режалар қандай?
- «Қўқон-1912» билан ўйинимиз бор. Шу учрашувга тайёргарлик кўрамиз. У ерда ҳам осон ўйин бўлмайди. Бу жамоа билан танишамиз ва ўзимизнинг яхши ўйинимизни кўрсатишга ҳаракат қиламиз. Кўпроқ имкониятлар яратиб, унумли фойдаланишга ҳаракат қиламиз.
- Иккала жамоада ҳам кўп имкониятлар яратилди. Лекин «Хоразм» ўз имкониятидан фойдаланиб кетди. Рақиб жамоа ҳақида нима дея оласиз?
- Яхши футболчилар ва яхши мураббийлар штабидан иборат жамоа. Ўз йўналишида ҳаракат қиляпти. Уларга омад тилайман. Бизга ҳам омад керак. Яхши ўйинлар кўрсатиб ғалабалар қозониш бизга ҳам, уларга ҳам насиб қилсин», - дея Анвар Ғофурвонинг сўзларини келтиради Tribuna.uz мухбири.

Главный тренер «Сурхана» поделился мыслями после матча с «Хоразмом».
Судьбу игры между командами «Хоразм» и «Сурхон» решил единственный гол, забитый хозяевами. В результате термезцы возвращаются домой с пустыми руками.
После матча главный тренер «Сурхона» Анвар Гафуров на пресс-конференции объяснил причины поражения следующим образом:
- Мы знали, что очки были очень важны как для «Хоразма», так и для нас. Это не должно было быть легкой игрой. Была видна их подготовка к нашей игре. Мы создали достаточно моментов. И у наших ворот тоже было немало моментов. Если хотели выиграть, нужно было использовать их продуктивно. У нас есть недостатки. Тем не менее, ребята отдали все силы. Они должны выкладываться в каждом матче. В этом отношении мне это тоже понравилось. Качество игры нельзя назвать плохим. Есть над чем работать, и мы будем над этим работать. В следующих играх будем стараться быть лучше.
- Какие планы на предстоящие игры?
- У нас игра с «Коканд-1912». Готовимся к этой встрече. Легкой игры и там не будет. Мы знакомы с этой командой и постараемся показать свою лучшую игру. Будем создавать больше возможностей и стараться использовать их продуктивно.
- Обе команды создали много возможностей. Однако «Хоразм» использовал свою возможность. Что вы можете сказать о сопернике?
- Команда состоит из хороших футболистов и тренерского штаба. Они двигаются в своем направлении. Желаю им удачи. Нам тоже нужна удача. Пусть и нам, и им сопутствует удача, и мы покажем хорошие игры», - передает слова Анвара Гафурова корреспондент Tribuna.uz.