«Ливерпул» «ПСЖ» вингери Бредли Барколанинг трансфери бўйича дастлабки музокараларни ўтказди.
Журналист Бен Жейкобснинг хабарига кўра, ҳозирча клублар ўртасида расмий музокаралар бошланмаган, бироқ яқин кунларда бу жараён йўлга қўйилиши мумкин.
Қайд этилишича, трансфернинг амалга ошиши асосан нарх масаласига боғлиқ. «ПСЖ» 23 ёшли футболчи учун 170 миллион евро талаб қилмоқда, «Ливерпул» эса ушбу суммани камайтиришга ҳаракат қилмоқда.
Манбага кўра, мерсисайдликлар Барколанинг Париж клубини тарк этиш истаги ва унинг амалдаги шартномаси яна икки йилга мўлжалланганини ҳам инобатга олмоқда.
«Ливерпул» раҳбарияти ҳисоблашича, агар трансфер ушбу ёзда амалга ошмаса ва футболчи янги шартнома имзоламаса, «ПСЖ» уни 2027 йилда анча арзонроқ нархда сотишга мажбур бўлиши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ инсайдер Фабрицио Романо Бредли Баркола «Ливерпул» лойиҳасини устувор вариант сифатида кўраётгани ҳақида хабар берганди.

«Ливерпуль» провел предварительные переговоры по трансферу вингера «ПСЖ» Бредли Барколы.
По сообщениям журналиста Бена Джейкобса, пока что официальные переговоры между клубами не начались, однако в ближайшие дни этот процесс может быть запущен.
Отмечается, что реализация трансфера в основном зависит от вопроса цены. «ПСЖ» требует 170 миллионов евро за 23-летнего футболиста, тогда как «Ливерпуль» стремится снизить эту сумму.
По данным источника, мерсисайдцы учитывают желание Барколы покинуть парижский клуб и то, что его действующий контракт рассчитан еще на два года.
Руководство «Ливерпуля» считает, что если трансфер не состоится этим летом и футболист не подпишет новый контракт, «ПСЖ» может быть вынужден продать его в 2027 году по значительно более низкой цене.
Напомним, ранее инсайдер Фабрицио Романо сообщал, что Бредли Баркола рассматривает проект «Ливерпуля» в качестве приоритетного варианта.