Netflix платформасида «Joze Mourino. Ўзига хос» филми премераси 11 август куни - дейилади сервиснинг ижтимоий тармоқдаги расмий саҳифасида. Филм замонавий футболнинг энг буюк вакилларидан бири ҳисобланган португалиялик мураббийнинг ҳаёти ва фаолиятига бағишланган.
Лойиҳа яратувчилари Моуринио фаолиятининг бунгача номаълум бўлган эпизодларини, шунингдек, машҳур футболчилар билан эксклюзив интервьюларни тақдим этишга ваъда беришмоқда. Иштирокчилар орасида сэр Алекс Фергюсон, Жон Терри, Икер Касиляс, Златан Ибраҳимович, Дидие Дрогба, Марсело, Самуэл ЭтоО, Хавер Занетти, Фрэнк Лемпард ва Петр Чех бор.
Филмда Моуринионинг асосий муваффақиятлари, жанжаллари ва афсонавий футболчилар билан ўзаро муносабатлари, шунингдек, у қандай қилиб «Ўзига хос» лақабини олгани ҳақида ҳикоя қилинади.
Эслатиб ўтамиз, 2026 йил 11 июн куни Мадриднинг «Реал» клуби Жозе Моуринионинг бош мураббий этиб тайинланганини расман эълон қилганди. У билан тузилган шартнома 2029 йил июнигача мўлжалланган.

На платформе Netflix 11 августа состоится премьера документального фильма «Жозе Моуринио. Особенный», сообщает официальный аккаунт сервиса в соцсети. Фильм посвящён жизни и карьере португальского тренера, который считается одним из величайших в современном футболе.
Создатели проекта обещают представить ранее неизвестные эпизоды карьеры Моуринью, а также эксклюзивные интервью с известными футболистами. В числе участников — сэр Алекс Фергюсон, Джон Терри, Икер Касильяс, Златан Ибрагимович, Дидье Дрогба, Марсело, Самуэль Это'О, Хавьер Санетти, Фрэнк Лэмпард и Петр Чех.
Фильм расскажет об основных успехах Моуринью, его скандалах и взаимодействии с легендарными игроками, а также о том, как он получил прозвище Особенный.
Напомним, 11 июня 2026 года мадридский «Реал» официально объявил о назначении Жозе Моуринью на пост главного тренера. Контракт с ним рассчитан до июня 2029 года.