Франция миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Карим Бензема Зинедин Зидан бош мураббий этиб тайинланганидан мамнун эканини билдирди.
RMC Sport хабарига кўра, Бензема франциялик мутахассисни афсона деб атади ва у билан яқин муносабатда эканини таъкидлади.
«У афсона. Мен учун у акамдек инсон. Франция миллий жамоаси бош мураббийига айланганидан жуда хурсандман», — деди Бензема.
Қайд этилишича, Зинедин Зидан Франция футбол федерацияси билан 2030 йилги жаҳон чемпионати якунига қадар мўлжалланган шартнома имзолаган.
Маълумот учун, Зидан аввал «Реал»ни икки даврда бошқариб, клуб билан икки марта Ла Лига ва кетма-кет уч марта УEФА Чемпионлар лигасида ғолиб чиққан.

Бензема прокомментировал назначение Зидана на пост тренера сборной Франции
Бывший нападающий сборной Франции Карим Бензема выразил удовлетворение назначением Зинедина Зидана главным тренером.
По данным RMC Sport, Бензема назвал французского специалиста легендой и подчеркнул его близкие отношения с ним.
«Он легенда. Для меня он как брат. Я очень рад, что он стал главным тренером сборной Франции», — заявил Бензема.
Отмечается, что Зинедин Зидан подписал контракт с Федерацией футбола Франции до окончания чемпионата мира 2030 года.
Для справки, Зидан ранее дважды возглавлял «Реал», с которым дважды выиграл Ла Лигу и трижды подряд становился победителем Лиги чемпионов УЕФА.